• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
29 Mart 2018 Perşembe 01:00 | Son Güncelleme:

Papazın maskesi düştü, PYD göründü!

Papazın maskesi düştü, PYD göründü!

FET֒den tutuklu ABD’li papaz Brunson’un Suriye sınırında terör örgütü PKK/PYD’ye destek turları attığı ortaya çıktı. 

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi sırasında 3 kez serbest bırakılmasını talep ettiği, 35 yılla yargılanan İzmir Diriliş Kilisesi’nin papazı Andrew Craig Brunson’ın, PKK ile işbirliği fotoğraflarla kanıtlandı. 

3 YILDA 1360 KEZ SURUÇ?

Kilise adına hayır işleri yaptıklarını belirterek FETÖ üyeleri aracılığıyla Güneydoğu’da bölücü faaliyetlerde bulunan Brunson’un, sözde Kürdistan’ın kurulması amacıyla misyonerlik faaliyeti yürüttüğü ortaya çıktı. Yeni Asır’ın haberine göre 2014-2017 arasında 1360 kez Suruç’a, pek çok kez de Diyarbakır ve Mardin’e giden Brunson’un, faaliyetleri de deşifre oldu. İddianamede Evangelist kilise pastörü maskesi altında istihbarat ve psikolojik savaş doktrini ile gayri nizami harp elemanı gibi hareket ettiği belirtilen Brunson’un Ekim 2014’te Kobani olayları sonrasında da Suriye sınırında olduğu tespit edildi.  

Brunson, 15 Temmuz öncesi Türkiye’nin sınır dışı ettiği Gaziantep Yeni Yaşam Kilisesi’nin eski pastörü Patrick Jensen ile 2014’te Kasım’ında Kobani sınırında!

<h3><strong>Haftanın magazin başlıklarını Akşam Gazetesi Magazin Müdürü Barış Kocaoğlu ve Eda Cabul

Kerem Bursin kafelere gidenlere 'salak' dedi, Maldivler'e gitti!

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır

İzmir'de denizin yüzeyini 'deniz marulu' kapladı

Halk pazarları Covid-19 tedbirleriyle açıldı