• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
22 Mart 2021 Pazartesi 14:49 | Son Güncelleme:

Papa Francis'ten dikkat çeken çıkış: Mafya örgütleri koronavirüs sayesinde zenginleşiyorlar

Papa Francis'ten dikkat çeken çıkış: Mafya örgütleri koronavirüs sayesinde zenginleşiyorlar
DHA

Katoliklerin dini lideri Papa Francis, koronavirüs salgınının mafya örgütleri tarafından kendi yararlarına kullanıldığını dile getirdi.

Dünyada koronavirüs salgınından kaynaklanan krizlere dair dikkat çeken bir yorum da Katoliklerin dini lideri Papa Francis'ten geldi.

DHA'nın haberine göre ülkede 21 Mart'ta gerçekleşen Mafya Kurbanlarını Anma Günü'nde konuşma yapan Papa Francis, dünyadaki tüm mafya kurbanlarını anarak, suç örgütlerinin kendilerini zenginleştirmek için koronavirüs salgınından faydalandığını belirtti.

"MAFYA ÖRGÜTLERİ KORONAVİRÜS SAYESİNDE ZENGİNLEŞİYOR"

Katoliklerin dini lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Francis, 'Mafyanın Masum Kurbanlarını Anma Günü'nde yaptığı konuşmada, dünyanın farklı noktalarında suç örgütlerinin yolsuzlukla kendilerini zenginleştirmek için koronavirüs salgınını bir araç olarak kullandığını söyledi.

Aralık ayında, genel merkezi Fransa'da bulunan Interpol, hem fiziksel hem de çevrimiçi koronavirüs aşılarını hedefleyen organize suç ağlarına hazırlıklı olunması konusunda küresel bir uyarı yayınlamıştı.

Mart ayında ise Güney Afrika yetkilileri, Interpol'ün küresel uyarısını takiben yüzlerce sahte koronavirüs aşısına el koymuştu.

<p>Kütahya'da Hanım Ç., bir süre önce uzaklaştırma kararı aldırdığı eski eşi tarafından iftar yemeği

Kütahya'da kan donduran olay: Eski eşi iftar yemeği sırasında bıçakladı

Bakanı Karaismailoğlu, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreninde katıldı

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı