• $8,4459
  • €10,1982
  • 494.575
  • 1441.33
11 Şubat 2021 Perşembe 02:18 | Son Güncelleme:

OSB, ocak ayında elektrik tüketim rekorunu kırdı

OSB, ocak ayında elektrik tüketim rekorunu kırdı

Gaziantep OSB'sinde ocak ayı elektrik tüketimi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11.4 arttı. OSB tarihindeki en yüksek tüketim değerine ulaştı.

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek, pandemi döneminde Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde üretimin aksamaması ve tedarik zincirinin kopmaması için sanayicilerin büyük fedakarlık örneği sergilediğini söyledi. Başkan Şimşek, "Sanayiciler olarak önceliğimiz sağlık. Ancak üretmek zorundayız. Ülkemiz için, insanlarımız için üretmek zorundayız. Sanayicilerimiz bu zorlu dönemde üretimi devam ettirerek önemli bir başarıya imza attı. Gaziantep OSB'de elektrik tüketimi 2020 yılında bir önceki yıla göre yüzde 5,2 oranında artış gösterdi. Tüm dünya ekonomilerinin küçüldüğü bir ortamda elektrik tüketimindeki 5,2 artış çok önemli. Elektrik tüketimindeki artış demek üretimde ve istihdamda da artış anlamına gelmektedir" diye konuştu.

ÇAMUR YAKMA TESİSİ AÇILACAK

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'ne değer katacak projelere önem verdiklerini söyleyen Başkan Şimşek şöyle devam etti: "Ulaşım, eğitim, enerji, altyapı vb. alanlarda hazırladığımız çok sayıda projeler içerisinde çevreci yatırımlarımızın büyük önemi bulunmaktadır. 'Çamur Yakma ve Enerji Elde Etme Tesisi'i tamamlanmış olup, çamur yakmada soğuk test aşamasına gelinmiştir. Kurulacak tesisimiz toplam 240 ton/günlük çamur yakma kapasitesine sahip olacaktır. Bu tesis sayesinde hem enerji ihtiyacımızın bir kısmını karşılayacağız hem de daha temiz bir çevre oluşturacağız" dedi.

220 BİN KİŞİYE İSTİHDAM

Gaziantep OSB, 43 milyon 250 bin metrekare alana sahip 5 bölgesi, 220 bin çalışanı ve bin 100 civarındaki sanayi tesisiyle örnek teşkil ediyor.

<p>Yoğun diplomasi trafiği yürüten Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün  Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin

Bayram sonrası kontrollü normalleşme nasıl olacak?

Şırnak Valisi Pehlivan, Cudi Dağı'nda konuşlu üs bölgelerinde incelemelerde bulundu

Bayram alışverişinin kalbi Eminönü ve Mısır Çarşısı sessiz

Toroslar'da baharla yeşile bürünen yaylalar görenleri kendine hayran bırakıyor