• $7,4625
  • €9,0077
  • 409.712
  • 1531.05
22 Temmuz 2014 Salı 09:01 | Son Güncelleme:

Operasyonda dikkat çeken detaylar

Operasyonda dikkat çeken detaylar

Geceyarısı başlayan operasyonda ilginç detaylar.

BİR POLİS ÜNİFORMALIYDI: Gözaltına alınanlar arasında bulunan bir polisin hastaneye getirildiğinde resmi üniformasını üstünde taşıyor olması dikkati çekti. Hastaneye girişte üzerinde sadece resmi kıyafeti bulunan polise meslektaşları, sağlık kontrolünden sonra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün (TEM) yeleğini giydirdi.

MÜDÜRLER KELEPÇELENDİ: Paralel yapı operasyonunda gözaltına alınan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube eski Müdürleri Ömer Köse ve Yurt Atayün gözaltı ve sağlık kontrolleri sırasında polise zorluk çıkarınca kelepçelendiler.

OPERASYON ERKENE ALINDI: Operasyon daha önce görülmemiş bir biçimde geceyarısı çok erken bir saatte yapıldı.  Haber 7'nin haberine göre operasyon sabaha karşı yapılacaktı ancak polislerin operasyon bilgisini dışarıya sızdırmasından sonra İstanbul Başsavcı Vekili Orhan Kapıcı kritik bir kararla saati erkene aldı.

KARAR YENİ MAHKEMEDEN: İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan operasyona yeni kurulan Sulh Ceza Hakimliği imza attı. Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) her türlü tutuklama, arama el koyma, tutukluluğa itirazları karara bağlayacak olan sulh ceza hâkimlerini 16 Temmuz tarihinde atamıştı. Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi’ne de altı Sulh Ceza Hakimi atandı. Bu hakimlerin arasında yer alan 2. Sulh Ceza Hakimi Hulusi Pur, bugün sabaha karşı başlatılan operasyonun arama-el koyma kararlarını imzaladı. Hakim Pur, kararları Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun talebi üzerine aldı. Kararların alınmasının ardından polislere yönelik operasyon başlatıldı.

<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 3 Mart 2013'te hayatını kaybeden Müslüm Gürses'i, bir uçak yol

Bakan Çavuşoğlu'nun Müslüm Gürses'le hatırası

İzmir'de deniz 50 metre çekildi! Tekneler karaya oturdu

NASA'nın paylaşımı büyük ilgi gördü. İşte Mars'tan en yeni fotoğraflar...

Müslüm Gürses, isminin verildiği müzede anıldı