• $ 5,7839
  • € 6,3958
  • 271.932
  • 108869
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Ölüme 16 saat kala yeni hayat!

48 saat içinde nakil olması gereken tiyatro sanatçısı Melih Hakkı Karaman, 32. saatte trafik kazası geçiren kadının organıyla hayata ikinci kez “Merhaba” dedi

DEÜ Güzel Sanatlar Enstitüsü Sahne Sanatları Tiyatro Bölümü'nde yüksek lisans yapan ve Engelliler Tiyatrosu bitirme tezi ile 'Sanatta Uzman' unvanı verilen İzmirli Hakkı Melih Karaman'ın (30) hayatı, Şubat ayında yaşadığı ateş, kusma ve titreme şikayetleriyle alt üst oldu. Karaciğeri iflas eden tiyatrocu, 48 saat içinde nakil olması gerektiği sırada komaya girdi. Zaman hızla ilerlerken, 32. saatte Bursa'da kazada ölenen ve cüzdanında organ bağış kartı bulunan bir kadının organı İzmir'e getirildi ve nakil yapıldı.

Engelli tiyatrosu çalışmaları yaparken bir gün kendisinin de engelli olacağının aklına gelmediğini söyleyen Karaman, çok sevdiği mesleğine yeniden döndüğünde hem engelli tiyatrosuna hem de organ naklinin önemini anlatan projelere ağırlık vereceğini ifade etti.

HER GÜN DUA EDİYORUM

Kendisine bağışlanan organın sahibine her gün dualar eden Karaman, "Allah o insanın mekanını cennet etsin. Her gün şükrediyorum, dua ediyorum. O nakil olmasaydı ben şu an hayatta olmayacaktım. Organ naklinin önemini insanlarımızın anlamasını istiyorum. Daha çok gencim. Yapmak istediğim şeyler var. Bu organ olmasaydı hiçbir şey yapamayacaktım. Nakil bekleyen binlerce insanın kulağı telefonda. Bir form doldurmak yeterli ve 5 dakikanızı bile almayacaktır. Dinen de organ bağışlamak caiz" diye konuştu.

HERKESE ORGAN NAKLİNİ ANLATIYOR

Organ nakli sürecinin profesyonel bir ekip başarısı olduğunu dile getiren Karaman, "Ege Üniversitesi Organ Nakli Koordinatörü Nurşen Altuğ ve Sinem Aras, Organ Nakli Servisi başta Prof. Dr. Murat Zeytünlü, Prof. Dr. Zeki Karasu ve ekibi Dr. Can Uç, Dr. Gürkan Uzun ve Dr. Ömer Ünalp olmak üzere tüm doktorlara ve tüm çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Annem bağış olduktan sonra gözyaşları içerisinde organlarını bağışlamış. Çevremdeki herkes organlarını bağışladı. Ben de gördüğüm herkese organ naklinin önemini anlatıyorum" dedi. 

YENİ ASIR


<p>Uludağ´da zirveye doğru yürüyüşe çıktıktan sonra haber alınamayan iki kişi için başlatılan arama

Uludağ´da Kaybolan Dağcılara Ait İlk İze Ulaşıldı

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!