• $ 6,772
  • € 7,4415
  • 369.228
  • 105265
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
19 Nisan 2019 Cuma 07:32 | Son Güncelleme:

Olağanüstü itirazlar masada, gözler YSK'da

YSK, İmamoğlu'nun mazbatasını almasının ardından AK Parti ve MHP'nin 'seçimde usulsüzlük' yapıldığına dair olağanüstü itirazlarını değerlendirmek amacıyla ilk toplantısını yaptı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İstanbul’da CHP'li Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını almasıyla beraber AK Parti’nin birleştirilen İstanbul ve Büyükçekmece için olağanüstü itirazı ile MHP’nin önceki gün yaptığı olağanüstü itirazları görüşmek üzere toplandı. Sadece İstanbul itirazı için YSK’ya 3 bavul dolusu delil, 50 sayfalık dilekçe ve 15 ek belge sunuldu. Kurul üyelerinin delilleri inceleme süresinin 2 ile 4 gün süreceği ifade ediliyor. Öte yandan başvurunun Kurul gündemine alınmasından önce Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğü'nün sistem üzerinden ön çalışma yaptığı öğrenildi. 

HDP'NİN KHK İTİRAZINA RET

YSK, KHK ile ihraç edilenlere mazbata verilmemesi, mazbataların en çok oy alan ikinci adaya verilmesi yönündeki HDP’nin yaptığı itirazı reddetti. 

AK Parti’den 'mazbata iptal edilsin' başvurusu 

AK Parti, Maltepe İlçe Seçim Kurulu tarafından hazırlanan İlçe Birleştirme Tutanağı’nın hukuksuz olduğu, buna dayanarak hazırlanan İl Seçim Birleştirme Tutanağı’nın da geçersiz olacağı iddiasıyla İl Seçim Kurulu’na başvurma kararı aldı. Başvuruda, İmamoğlu’na hukuksuz şekilde mazbatasının teslim edildiği belirtilecek. 


Ayıların güreşmesi böyle görüntülendi

Ayıların güreşmesi böyle görüntülendi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

O anlar kameraya yansıdı! Baharın gelmesiyle ovaya indiler

4 saatlik sokağa çıkma izni başladı! Objektife yansıyan kareler...