• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
25 Ağustos 2021 Çarşamba 18:53 | Son Güncelleme:

Öğretmen ilişik kesmede yapılacak işlemler neler? 2021 Öğretmen tayin atama işlemleri için gerekli evraklar neler?

Öğretmen ilişik kesmede yapılacak işlemler neler" 2021 Öğretmen tayin atama işlemleri için gerekli evraklar neler"

Öğretmenlerin mazeret durumundan 2021 tayin başvuru sonuçlarına ilişkin uzun süredir merakla beklenen açıklama Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi. Kurumun resmi internet sayfası üzerinden sonuçlara ilişkin yapılan açıklama üzerine öğretmenlerin özür grubu ilişik kesme ile ilgili tayin tebligat, ayrılma ve göreve başlama konuları araştırılmaya başlandı. Söz konusu çıkan haberi üzerine internet arama motorlarında "Öğretmen özür grubu ilişik kesme ne zaman? 2021 Öğretmen tayin tebligat, ayrılma ve göreve başlama için gerekli belgeler nelerdir?" soruların yanıtları arandı...

Öğretmen özür grubu ilişik kesme ile ilgili tayin tebligat, ayrılma ve göreve başlama için gerekli belgeler merak konusu haline geldi. 2021 öğretmen eş durumu, özür grubu atama sonuçların açıklanması ile birlikte gündeme gelen ilişik kesme ile ilgili merak edilenleri bu haberimiz üzerinde derledik. Peki Öğretmen eş durumu tayini, özür grubu ilişik kesme ne zaman? 2021 Öğretmen tayin tebligat, ayrılma ve göreve başlama gerekli belgeler nelerdir?

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, 2021 öğretmen özür grubu atama sonuçları açıklandı. Mazerete bağlı yer değiştirme tercih sonuçlarını öğrenen öğretmenler için ilişik kesme takvimi açıklandı.

2021 yaz tatili öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme tercih sonuçları açıklandı. Tayinleri gerçekleşen öğretmenler ilişik kesme sürecini merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eş durumu tayinleri için tebligat, ayrılma ve göreve başlama tarihi açıklandı..

Öğretmen özür grubu atama sonuçları, MEB'in mebbis.gov.tr internet adresinden erişime açıldı. Atamalar tercih ve hizmet puanı üstünlüğüne göre gerçekleştirildi.

ATAMA SONUÇLARINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN...

TEBLİGAT VE İLİŞİK KESME NE ZAMAN?

Yer değiştirmesi yapılan öğretmenlerin tebligat, ayrılma ve başlama işlemleri 25 Ağustos 2021 tarihinden itibaren yapılacak.

ÖZÜR GRUBU TAYİNLERİ İÇİN KİMLER BAŞVURU YAPABİLDİ?

Sağlık durumu veya can güvenliği mazereti ile engellilik durumuna veya diğer nedenlere bağlı olarak yer değiştirme başvurusunda bulunan ve başvurusu uygun görülen öğretmenlerin talebi halinde öğretmen olan eşleri de yer değiştirme başvurusunda bulunabildi.

Sağlık durumu hariç olmak üzere, haklarında yapılan adli ve idari soruşturma sonucunda görev yerleri; il dışına değiştirilenler daha önce görev yaptıkları il'e, il içinde değiştirilenler daha önce görev yaptıkları ilçeye, ilçe içinde değiştirilenler ise daha önce görev yaptıkları eğitim kurumuna aradan üç yıl geçmeden atanma isteğinde bulunamadı..

MAZERET DURUMLARI

1- Sağlık Mazeretine Bağlı Yer Değiştirmeler

2- Aile Birliği Mazeretine Bağlı Yer Değiştirmeler

3- Can Güvenliği Mazeretine Bağlı Yer Değiştirmeler

4- Engellilik Durumuna Bağlı Yer Değiştirmeler

5- Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirmeler

Öğretmenlerden;

a) Eşi veya çocuğu ölenler, eş veya çocuklarının ölüm tarihinden itibaren bir yıl içinde istedikleri yere,

b) Eşi emekli olanlar, eşinin emekliye ayrılış tarihinden itibaren bir yıl içinde eşlerinin ikamet ettiği yere,

c) Terör eylemlerinin etkisi ve sebebiyle şehit olan veya çalışamayacak derecede malul olan ya da malul olup da çalışabilir durumda olan kamu görevlileri ile er ve erbaşların, öğretmen olarak görev yapan eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşlerinin yer değiştirme suretiyle atanma talepleri, bu durumun ilgili makamlarca belgelendirilmiş olması kaydıyla, başkaca herhangi bir şart aranmaksızın istedikleri yere,

ç) Hayatını başkasının yardım veya bakımı olmadan devam ettiremeyecek derecede engelli olduğu sağlık kurulu raporu ile tespit edilen çocukları ile kardeşleri olanlar, memuriyet mahalli dışında resmî veya özel eğitim kurumlarında eğitim ve öğretim yapacaklarının özel eğitim değerlendirme kurulu tarafından belgelendirilmesi şartıyla, söz konusu kurumların bulunduğu yere, yer değiştirme başvurusunda bulunabildi.

ÖĞRETMEN İLİŞİK KESMEDE YAPILACAK İŞLEMLER

1. Kararnameniz okula gelecek (il veya ilçe milli eğitim müdürlüğünden elden alınabilir.)

2. Ayrıldığınız okul görevden ayrılma yazınızı yazacak.

3. Ayrıldığınız okul 4 adet Personel Nakil Bildirimi düzenleyecek:

a) Uzman öğretmenseniz personel nakil bildirimine kariyer basamağı olarak işletmeyi unutmayınız.

b) Personel Nakil Bildirimlerini ayrıldığınız Okul Müdürü, Milli Eğitim Müdürlüğünden bir yetkili ve Mal Müdürlüğünden bir yetkili imzalayıp mühürleyecek.

c) Personel Nakil Bildirimlerinden birer nüsha ayrıldığınız okul müdürlüğüne, Milli Eğitim Müdürlüğüne, Mal Müdürlüğüne ve göreve başlayacağınız okul müdürlüğüne teslim edilecek.

4. Ayrıldığınız okul müdürü isterse şahsi dosyanızı bir üst yazıyla birlikte imza karşılığı, göreve başlayacağınız okul müdürlüğüne teslim etmek üzere size teslim edebilir. Ya da 15 gün içinde göreve başlayacağınız okula iadeli taahhütlü göndermek zorundadır, göreve başlayacağınız okulun Şahsi Dosya İsteme Yazısı yazması şart değildir.

5. Yolluklarınızı ayrıldığınız okuldan almayı tercih edin. Bildiğim kadarıyla ve değişmediyse, yolluğunuzu ayrıldığınız okuldan alırsanız hemen ödeme yapılıyormuş, göreve başlayacağınız okuldan almak isterseniz ödeneği farklı olduğundan ödenek istenmesi gerekiyormuş ve gecikme yaşanabiliyormuş.

6. Ayrıldığınız okulun bağlı olduğu Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek sgk ve hitap çıkışınızı yaptırınız.

7. Yeni okulunuzdan maaş hesabı için bilgi alarak ilgili şubeden hesap açma işlemlerini yaptırın.

8. Personel Nakil Bildiriminin bir nüshası ve size teslim edildiyse şahsi dosyanızla birlikte yeni okulunuzda görevinize başlayın.

9. Göreve başladığınız okulun bağlı olduğu Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek sgk ve hitap girişinizi yaptırmayı unutmayınız.

<p>Cebindeki 15 bin lirayı düşürdü. O  parayı saniyeler sonra yoldan geçen bir kadın buldu, parayı a

Yolda para buldu, alıp gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de Din Eğitimi Sempozyumu'na katılarak konuşma yaptı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ekim 2021)

Kumanda görünümlü tabanca, polisi yaraladı