• $8,4795
  • €10,2822
  • 508.158
  • 1454.25
31 Mayıs 2021 Pazartesi 17:37 | Son Güncelleme:

Meteoroloji Marmara'da beklenen sağanak yağış için saat verdi

Meteoroloji Marmara'da beklenen sağanak yağış için saat verdi

Meteoroloji son hava durumu raporuna göre, Marmara'da şiddetli yağış ve sel riski bekleniyor. Yarın 06.00 ile 13.00 saatleri arasına dikkat çeken yetkililer, vatandaşlara uyarıda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son açıklamada, yarın sabah saatlerinden itibaren Marmara'da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği duyuruldu. Uyarıda sel, su baskını ve yıldırıma karşı dikkatli olunması gerektiği bildirildi.

Meteoroloji'den yapılan 1 Haziran hava durumu tahminine göre, yarın Marmara'da sabah 06.00 ile 13.00 saatleri arasında gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Yapılan açıklamada, "Yarın (01.06.2021 Salı) sabah saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusunda (Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir'in doğusu, İstanbul'un Anadolu yakası ve boğaz çevresi) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Öğle saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli yağışların sebep olabileceği; ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." denildi.

AFAD DA UYARDI

AFAD'dan yapılan uyarıda ise "Meteoroloji'den alınan bilgilere göre yarın sabah saatlerinden sonra Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir'in doğusu, İstanbul'un Anadolu yakasında kuvvetli yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, dolu gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun." ifadeleri yer aldı.

<p>EURO 2020'de Danimarka ile  Finlandiya karşılaşmasında futbolcu Christian  Eriksen maç esnasında

EURO 2020'de Futbolcu Christian Eriksen nasıl hayata döndü?

3 günlüğüne geldikleri Türkiye'den 1,5 yıldır ayrılamadılar

Kanal İstanbul'da temelin atılacağı nokta

Ağrı'da gönüllü öğretmenler arama ve kurtarma tatbikatı yaptı