• $7,8367
  • €9,3589
  • 455.876
  • 1342.49
14 Haziran 2020 Pazar 10:14 | Son Güncelleme:

Nurtekin Odabaşı hayatını kaybetti!

Nurtekin Odabaşı hayatını kaybetti!

Nurtekin Odabaşı kimdir, kaç yaşındaydı? sorularının yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. Nurtekin Odabaşı hayatını kaybetti.

Nurtekin Odabaşı hayatını kaybetti. Oyuncu, yönetmen, oyun yazarı ve senarist Nurtekin Odabaşı 82 yaşında hayata gözlerini kapadı. Bu haberin ardından Nurtekin Odabaşı hakkında araştırmalar hız kazandı. 

NURTEKİN ODABAŞI HAYATINI KAYBETTİ!

Oyuncular Sendikası, Nurtekin Odabaşı’nın vefatını sosyal medya hesabından şöyle duyurdu: "Oyuncu, yönetmen, oyun yazarı ve senarist Nurtekin Odabaşı hayatını kaybetti. Sevenlerine sabırlar dileriz, başımız sağ olsun"

NURTEKİN ODABAŞI KİMDİR, KAÇ YAŞINDAYDI?

1938 yılında Ankara’da doğan Nurtekin Odabaşı, H.Ü. Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. 1955 yılında Devlet Tiyatrosu Çocuk Bölümü’nde “Polyanna” oyunuyla sahnene çıktı. Daha sonra Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çok sayıda oyunda rol aldı, oyunlar yazdı ve yönetti. Bir dönem İstanbul Şehir Tiyatroları’nda da konuk oyuncu olan Odabaşı, 1960’lı yıllardan itibaren sinemada çeşitli filmlerde rol aldı, film ve televizyon dizileri için senaryolar yazdı.

Editör:<a href='#0'> </a><a href='mailto: eda.cabul@turkmedya.com.tr'>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

ABD'de kim Beyaz Saray'da olacak?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Boş kalan kampüsün yeni misafiri tilki böyle görüntülendi

Diyarbakır'da 448 kilogram esrar ele geçirildi