İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7189
  • 5.5073
  • 192.67
  • 94986
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Niğde valiliği MEB kar tatili açıklaması, Niğde yarın okullar tatil mi

Niğde'de kar tatili... Yılın ilk kar tatili haberi Niğde'den geldi. Altunhisar ilçesine bağlı Karakapı ve Keçikalesi beldelerinde okullar 22 Kasım günü tatil edildi. Niğde'de kar tatili... Yılın ilk kar tatili haberi Niğde'den geldi. Milli Eğitim Müdürlüğü, Niğde'nin kar yağışı nedeniyle Altunhisar ilçesinde iki beldede okulların tatil edildiğini duyurdu. Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü, Altunhisar ilçesine bağlı Karakapı ve Keçikalesi beldelerinde okulların 22 Kasım 2017 (bugün) tarihinde bir günlüğüne eğitime ara verildiğini duyurdu. 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk kar tatili haberi Niğde'den geldi. Niğde’nin Altunhisar ilçesine bağlı 2 belde de okullar tatil edildi.

x

Niğde'de kar tatili... Yılın ilk kar tatili haberi Niğde'den geldi. Milli Eğitim Müdürlüğü, Niğde'nin kar yağışı nedeniyle Altunhisar ilçesinde iki beldede okulların tatil edildiğini duyurdu. Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü, Altunhisar ilçesine bağlı Karakapı ve Keçikalesi beldelerinde okulların 22 Kasım 2017 (bugün) tarihinde bir günlüğüne eğitime ara verildiğini duyurdu.

HAVA DURUMU AÇIKLAMALARI İÇİN TIKLAYIN

2 Beldede Okullar Tatil

2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk kar tatili haberi Niğde'den geldi. Niğde’nin Altunhisar ilçesine bağlı 2 belde de okullar tatil edildi.  Altunhisar Kaymakamlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı Karakapı ve Keçikalesi beldelerinde 22 Kasım Çarşamba günü (1 gün) eğitime ara verildiğini bildirildi.

Meteorolojiden Don Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; ”Zirai don riskinin çarşamba, perşembe ve cuma geceleri İç  Ege, İç Anadolu'nun batısı,  Akdeniz'in iç kesimleri, Batı ve Orta  Karadeniz'in iç kesimlerinde hafif yer yer orta kuvvette, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu ve  Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli olarak etkisini sürdüreceği tahmin edildiğinden, halen zirai faaliyette bulunan üreticilerimizin yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

Kar nedir? Kar yağışı nedir? Kar nasıl oluşur?

Kar, bir yağış biçimidir. Kar bulutlarda bulunan su taneciklerinin aşırı soğuk ile karşılaşması sonucu kristalleşerek oluşmasıdır. Bu olay çok çabuk meydana geldiği için su tanecikleri yağmura dönüşmeden kar haline gelmiştir. Kar taneleri yapılan araştırmalara göre altıgendir. Fakat küçük olduklarından çıplak gözle şekilsiz gözükürler. Ve bunların hiçbiri birbirine benzemez. Ve gökyüzünden yere doğru inerken hiçbiri birbirine değmez. Toprak ve atmosferin ısı aynı olursa yere düşen kar taneleri erimez. Bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre yeryüzüne inen yağış çeşitlerinin sekizde birinin kar yağışı olduğu ortaya çıkmıştır. Ayrıca yere düşen kar taneleri toprağın üzerine kaplar ve toprağın donmasını engeller. Kar tanesi oluşurken sıcaklığa ve neme göre şekil alır. Kar yazın oluşacak nem ve kuraklığı önler. Ayrıca toprağa düşen kar taneleri azot bakterileri yardımıyla eriyerek azot tuzu haline gelerek toprağı da besler. Buna karşın kar taneleri yağış çeşidine ve yağış türüne göre; uzun ince kalem veya şapkalı sütun gibi isimler alır.

 

 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni sistemi anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni sistemi anlattı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Ek ödemeye yüzde 100 zam

Küçük Leyla ile ilgili ihbarlar asılsız çıktı

En Çok Okunanlar