• $8,174
  • €9,833
  • 468.461
  • 1346.39
28 Şubat 2019 Perşembe 07:25 | Son Güncelleme:

Niğde ve Karaman'da okullar tatil mi? 28 Şubat Niğde'de ve Karaman'da kar tatili var mı?

Niğde ve Karaman'da okullar tatil mi" 28 Şubat Niğde'de ve Karaman'da kar tatili var mı"

28 Şubat Perşembe Niğde ve Karaman'da okullar tatil mi? Niğde ve Karaman'da kar tatili açıklaması ilde yaşayan vatandaşların merak konusu oldu. 28 Şubat 2019 Perşembe Niğde Karaman’da kar tatili var mı? Niğde Karaman’da etkisini gösteren yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle öğrenci ve veliler kar tatili haberlerini araştırıyor. Yarından itibaren iç kesimlerde etkisini sürdürmesi beklenen kar yağışının Doğu Anadolu Bölgesinde de etkili olması bekleniyor. Yağışların bugünden itibaren Marmara Bölgesi'nde kar şeklinde olması bekleniyor.

Niğde Karaman’da yarın okullar tatil mi? 28 Şubat 2019 Perşembe günü Niğde Karaman’da kar tatili olup olmadığı merak ediliyor. Niğde, Karaman Valiliği ve MEB açıklamaları ilde yaşayan öğrencilerin ve velilerin gündeminde yer alıyor. Niğde ve Karaman’da kar yağışı etkisini sürdürüyor. Niğde ve Karaman kar tatili açıklamaları da yakından takip ediliyor. İşte, kar tatili haberleriyle ilgili merak edilenler.

NİĞDE’DE OKULLAR TATİL Mİ?

Niğde kar tatiliyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Açıklama yapıldığı takdirde haberimizde bulabilirsiniz.

KARAMAN’DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Karaman kar tatiliyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Açıklama yapıldığı takdirde haberimizde bulabilirsiniz.

METEOROLOJİ’DEN SON UYARI

Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yoğun kar, Akdeniz ve İç Anadolu'nun bazı kesimlerinde yer yer fırtına bekleniyor.  

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, bugün akşam saatlerinden yarın gece saatlerine kadar Hakkari, Bitlis, Muş çevreleri ile Siirt (Şirvan, Pervari), Şırnak'ın doğu (Beytüşşebap, Uludere), Van'ın güneybatı (Gevaş, Bahçesaray, Çatak, Gürpınar) ve Batman'ın Sason ilçelerinde yoğun kar yağışı (25-50 santimetre) bekleniyor.

Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun güney ve doğusunda ise rüzgarın akşam saatlerinden sonra kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 kilometre/saat) şeklinde esmesi öngörülüyor. Fırtınanın, yarın gece saatlerine kadar etkili olacağı tahmin ediliyor. 

Vatandaşların, kar yağışı nedeniyle meydana gelebilecek buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

DOĞU ANADOLU’DA KAR ETKİSİNİ SÜRDÜRECEK

Doğu Anadolu Bölgesi'nde dün başlayan kar yağışının etkisini sürdüreceği bildirildi.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu geçeceği, Erzincan ile Iğdır çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, diğer yerlerde ise kar yağışı görüleceği tahmin ediliyor.

Dünden beri aralıklı olarak kar yağışının etkili olduğu bölgede, sıcaklığın mevsim normallerinde seyretmesi, rüzgarın kuzey yönünden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Gece en düşük hava sıcaklığı Iğdır'da 2, Erzincan'da 1, Tunceli'de sıfır, sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 7, Ardahan'da 6, Erzurum ve Kars'ta 3 derece ölçüldü.

Gün içinde beklenen en yüksek sıcaklık ise Iğdır'da 11, Erzincan'da 5, Tunceli'de 4, Kars'ta 0, sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 3, Ağrı'da 2 ve Erzurum'da 1 derece olacak.

Kar kalınlıkları kayak merkezlerinden Erzincan Ergan'da 195, Erzurum Konaklı'da 88, Palandöken'de 87, Kars Sarıkamış'da 88, Ardahan Yalnızçam'da 25 santimetre ölçüldü.

Bölge genelinde gece ve sabah buzlanma, don ile yer yer görülecek sis ve pus nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara ve eğimli yerlerde çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması istendi.

MARMARA’DA KAR YAĞIŞI

Bölgenin doğusu ile yüksek  kesimlerinde yer yer kar yağışı öngörülüyor

Marmara Bölgesi'nin doğusu ile yüksek kesimlerinde yer  yer kar yağışı bekleniyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan bilgiye  göre, bölgede sıcaklıklar 2 ila 4 derece azalacak.

Çok bulutlu havanın hakim olacağı bölgenin doğusu ile Kırklareli ve  Tekirdağ çevrelerinde aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur bekleniyor.

Yüksek kesimler ile bölgenin doğusunun ise yer yer kar yağışlı  geçmesi, yağışların Sakarya'nın güneydoğu kesimlerinde yer yer yoğun kar şeklinde  olması öngörülüyor.

Kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa)  eseceği tahmin edilen rüzgar ile kuvvetli kar yağışları nedeniyle oluşabilecek  olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

DÜZCE’DE KAR YAĞIŞI

Kentte etkili olan yağış nedeniyle  yüksek kesimler beyaza büründü  Düzce'de şehir genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle yüksek kesimler beyaz örtüyle kaplandı. 

Şehirde gece etkili olan yağmur, sabah yerini kar yağışına bıraktı.

Yağış, D-100 kara yolunun Bolu Dağı geçişi Düzce kesimi, D-655  Düzce-Zonguldak Batı Karadeniz bağlantı yolu ile Topuk Yaylası, Güzeldere  Şelalesi, Kardüz ve Samandere gibi şehrin yüksek kesimlerinde etkili oldu.

Güzergahlarda, Karayolları ekipleri tuzlama ve kar küreme çalışmasını  aralıksız sürdürürken, polis ekipleri de güzergahta ring halinde bulunarak,  sürücüleri yakın takip ve aşırı hız konusunda uyarıyor.

Meteoroloji yetkilileri, yağışın bölgede gün boyu etkili olacağını  bildirdi.

<p>Asıl vicdan nerede! CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, '128 milyar dolar nerede?' yalanına mül

Vicdansız sömürü

Burdur'da yılkı atları drone ile görüntülendi

Hülya doktor hastalarının yanı sıra sokak hayvanlarına da şifa dağıtıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, turizm temsilcilerini kabul etti