• $9,3112
  • €10,8763
  • 531.9
  • 1433.36
27 Temmuz 2021 Salı 09:16 | Son Güncelleme:

Naz Aydemir Akyol kimdir, kaç yaşında? Filenin Sultanları 11 numara Naz Aydemir Akyol boyu kaç?

Naz Aydemir Akyol kimdir, kaç yaşında" Filenin Sultanları 11 numara Naz Aydemir Akyol boyu kaç"

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları B Grubu'ndaki ilk maçında son olimpiyat şampiyonu Çin'i 3-0 yendi. Galibiyet sonrası filenin sultanları ile ilgili aramalar da yoğunlaştı. Peki, Naz Aydemir Akyol kimdir, kaç yaşında? Filenin Sultanları 11 numara Naz Aydemir Akyol boyu kaç?

Filenin Sultanları 11 numara Naz Aydemir Akyol, merakla araştırılan isimler arasında yer aldı. A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın son olimpiyat şampiyonu Çin'i 3-0 yenmesinin ardından filenin sultanları ile ilgili aramalar hız kazandı. Peki, Naz Aydemir Akyol kimdir, kaç yaşında? Filenin Sultanları 11 numara Naz Aydemir Akyol boyu kaç?

NAZ AYDEMİR AKYOL KİMDİR?

Naz Aydemir Akyol, Fenerbahçe ve Türkiye A millî takımının voleybolcusu. Annesi ve babası eski voleybolcu Alev Aydemir ve Ali Aydemir'dir. Ayrıca, Türk kökenli Alman millî futbolcu İlkay Gündoğan ile kuzendir. 2011 yılı itibarıyla Red Bull firmasının Türkiye'de sponsorluk yaptığı 7 sporcudan biridir. Naz Aydemir 2010-11 akademik yılı bahar döneminde İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık bölümünden mezun olmuştur.

2013 yılında milli basketbolcu Cenk Akyol ile hayatını birleştirmiştir. Ve bu sene Montrö masters volley turnuvasında en iyi pasör seçilmiştir. Pamir adında bir oğlu vardır.

KARİYERİ

Eczacıbaşı altyapısından yetişmiş 1990 (İstanbul) doğumlu pasör. Okul takımları ve kulüp altyapısında dikkat çekmiş ve 15 yaşında kulübünün A Takımına yükselmiştir. 2005-06 sezonunda kulübünün A takımıyla şampiyonluk yaşayarak bunu başaran en genç pasör olmuştur. 2005-06 sezonunda oynadığı dört takımla Türkiye şampiyonluğu yaşamıştır. Kulübünün A takımı ile 2006-07 sezonunu da şampiyonlukla noktalamıştır. Kulübüyle 2007-08'de 3. şampiyonluğunu yaşamıştır.

3 Haziran 2009 tarihinde Fenerbahçe'ye transfer olmuştur. 2009-10 sezonunda takımıyla birlikte Türkiye Ligi, Türkiye Kupası ve Süper Kupa şampiyonluklarının yanı sıra CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi ikinciliğini elde etmiş, ayrıca 2009-10 Türkiye Ligi final serisinde 'En İyi Pasör' ödülünün sahibi olmuştur.

Fenerbahçe'deki ikinci sezonunda, Türkiye Ligi ve Süper Kupa şampiyonluklarının yanı sıra FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası şampiyonluğu ve CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi üçüncülüğünü elde etmiş, ayrıca 2010-11 Türkiye Ligi final serisinde 'En İyi Pasör' ödülüne bir kez daha layık görülmüştür.

2012 yılında VakıfBank SK'ya trasfer olmuştur. VakıfBank SK ile 2012-13 sezonunda Türkiye Ligi, Türkiye Kupası, Süper Kupa, Şampiyonlar Ligi ve FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası şampiyonluklarını kazanarak, sezonu 5 kupa ile noktalayarak tarihi bir sezona imza atmışlardır. 2019 senesinde tekrar Fenerbahçe'ye transfer olmuştur.

MİLLİ TAKIM

A, Genç ve Yıldız millî takımlarında da yer alan Naz Aydemir, 2007 Dünya Yıldız Kızlar Voleybol Şampiyonası'nda gümüş madalya alarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren Yıldız Millî Voleybol takımının kaptanlığını yapmıştır. genç millî takımla, 2008 Genç Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nda 4'lüğe ulaşmış, aynı zamanda şampiyonanın En Değerli Oyuncusu (MVP) seçilmiştir.

Pekin'de yapılan olan 2008 olimpiyatlarının, Ankara'da yapılan ön elemelerinde ilk defa A Millî kampına davet edilmiştir. Almanya'nın Halle kentinde yapılan elemelerde ise en iyi çıkış yapan oyuncular arasında gösterilmiştir. FIVB Dünya Grand Prix 6'lığı ile büyük başarıya imza atan A millî takımımızda görev almıştır.

2010 yılı millî takımlar döneminde CEV Avrupa Ligi'nde 3.lük ve FIVB Dünya Şampiyonası'nda Dünya 6.lığı derecelerini elde eden Türk millî takımında yer almıştır. 2011 yılı millî takımlar döneminde Türk millî takımıyla birlikte CEV Avrupa Ligi 2.liğini elde etmiştir.

Millî takımın tarihinde ilk kez katıldığı ve 9 olarak noktaladıkları 2012 Londra Olimpiyatları kadrosunda yer almıştır.

  • Naz Aydemir Akyol
  • Naz Aydemir Akyol kimdir
  • Naz Aydemir Akyol kaç yaşında
  • Naz Aydemir Akyol evli mi
  • filenin sultanları 11 numara
  • 11 numara Naz Aydemir Akyol
  • Naz Aydemir Akyol voleybol milli takım
<p><i>'Allah bir nefes gibi yakın</i></p><p><i>Gökyüzü bir nefes kadar uzakta.</i></p><p><i>Gidecekt

Bayraktar olmak, bayrağa adanmak

8 bin yıl öncesine ait! Yassıtepe höyüklerindeki kazıda bulundu

Türkiye'de Ekim ayında satılan en ucuz sıfır otomobiller

Van'da kar ve sis nedeniyle araçlar yolda mahsur kaldı