• $13,5246
  • €15,4809
  • 789.661
  • 2072.93
18 Mayıs 2021 Salı 21:04 | Son Güncelleme:

Muvazeneyi kaybettiler

Muvazeneyi kaybettiler

Netanyahu benzetmesi, uyuşturucu iftirası... Dengelerini kaybettiler. Aşılama sürecinin hız kazanması ve esnafa destek paketlerinin açıklanmasının ardından eleştirilerinin toplumda karşılığı olmadığını fark eden muhalefet hakaret ve iftiraya sarıldı.

Millet İttifakı'nı oluşturan İyi Parti ve CHP'nin genel başkanları dünkü grup toplantılarında hakaret ve iftira içeren açıklamalarda bulundu.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında "Sayın Erdoğan'ın İsrailli versiyonu olan Netanyahu" ifadesini kullandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bir suç örgütü liderinin iftiralarına atıfta bulunarak "Kolombiya'dan yükünü almış Türkiye'ye gelecek bir gemi var. Bu gemide 5 ton kokain yakalanıyor. Soran oldu mu? Sormayan bu uyuşturucu kaçakçılığına ortaktır" dedi. Açıklamalara AK Parti ve Cumhurbaşkanlığı'ndan büyük tepki geldi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: İsrail'in zulmü karşısında Filistin davasının en güçlü sesi olan Sayın Cumhurbaşkanımız ile masum sivillerin katili Netanyahu'nun adını aynı cümlede geçirmek bile en hafif tabiriyle aymazlıktır. Sayın Akşener bu siyasi çapsızlıktan bir an önce vazgeçmelidir.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Filistin davasını bir kutsal emanet olarak taşıyan Cumhurbaşkanımızla bebek katili Netanyahu'yu aynı cümlede zikretmek sadece Siyonistleri sevindirir. Bu sakil benzetme siyaset değil bir akıl ve vicdan tutulmasıdır.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Sayın Cumhurbaşkanımızı eli kanlı bir katile benzetmek siyaset etmek değildir. Bu benzetmeyi yapanlar aynı ifadeleri Mescid-i Aksa önündeki Filistinlilerin yanında kullansınlar. Onlara en güzel cevabı yine Filistinli kardeşlerimiz ve tüm gönül coğrafyamız verecektir. Yazık.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: Siyasi rekabet uğruna insani nezaket gözden çıkarılmamalıdır. İyi Parti Genel Başkanı'nı hadsiz ve çirkin beyanı nedeniyle kınıyor, millet ve tarih huzurunda özür dilemeye davet ediyorum. Tüm dünyada mazlumun umudu ve duası olan Sayın Cumhurbaşkanımızı, ırkçı İsrail rejiminin eli kanlı lideriyle aynı kefeye koymak, ölçü ve tartı bilmezliktir, büyük bir izansızlıktır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: Filistin'de Erdoğan'a dua eden mazlumların ahı sizi yakar. Meral Akşener, sizin milliyetçiliğiniz kendi ülkesinin liderini azılı bir katille eş tutmak mıdır? Belli ki terör yandaşı partilerle ittifak kurdukça diliniz Kandil'le uyumlu hale geliyor. Yazıklar olsun!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Netanyahu'nun en çok rahatsız olduğu ve İsrail zulmüne karşı küresel ölçekte oluşan bilinç ve farkındalığın mimarlarının başında Sayın Cumhurbaşkanımız gelmektedir. Cumhurbaşkanımızı Netanyahu ile yan yana zikretmek sadece Netanyahu'yu sevindirme gayretidir. Filistin davasının en güçlü savunucusu olan Cumhurbaşkanımızı, Filistinli çocukların katilleri ile yan yana getirmek ahlak dışı sapmadır.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: Cumhurbaşkanımız hakkında söylediği izansız sözleri dolayısı ile şiddetle kınıyoruz. Eğer Akşener, Netanyahu'yu birilerine benzetecekse "açık işbirliği-gizli ittifak" yaptıkları masum insanların katili terör örgütünün siyasal uzantılarına benzetsin.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: Filistin davasını dünyada en yüksek sesle savunan Recep Tayyip Erdoğan'a söylenen bu sözler, tarihe ihanettir. Utanmazlıktır! Meral Akşener'in bu terbiye yoksunu dili, Filistin'i/Gazze'yi ve bu davaya gönül veren milyonları üzmüş; katliamcı İsrail'i ve Netanyahu'yu sevindirmiştir! Yazık!

Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...
Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...

Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...

Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek
Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek

Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek

Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu
Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu

Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu

<p> </p>

Hisar O+ neden önemli?

Yıllar sonra ağacın gövdesinden çıktı! Dehşete düşürdü

En sağlıklı 50 yiyecek belli oldu! İşte o liste

Efsane geri döndü! Hurda aracın hayran bırakan değişimi!