• $ 5,7477
  • € 6,3537
  • 276.526
  • 100237
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Mustafa Yaman kaç yaşında? Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman kimdir?

Mardin Belediye Başkan vekili olarak atanan Mustafa Yaman kimdir? sorusu araştırılmaya başladı. İçişleri Bakanlığı tarafından Mardin Belediye Başkanı'nın görevden alınmasıyla yerine vekil olarak atanan kişiler merak ediliyor. Mardin Valiliği görevini yürüten Mustafa Yaman İçişleri Bakanlığı tarafından yeni Mardin Belediye Başkan vekili olarak görevlendirildi. Mustafa Yaman kimdir? diye merak edenler için yanıtı haberimizde..

Mardin Belediye Başkan vekili olarak atanan Mustafa Yaman kimdir? merak edilmeye başladı.Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye başkanları görevlerinden uzaklaştırıldı. Mardin Valiliği görevini üstlenen Mustafa Yaman, yeni Mardin Belediye Başkan vekili olarak atandı. Mustafa Yaman kimdir? diye merak edenler için yanıtı haberimizde.. 

MUSTAFA YAMAN KİMDİR? 

1961 yılında Çorum İlinin Osmancık İlçesinde doğdu. İlkokul, Orta ve Lise öğrenimini Osmancık İlçesinde tamamladı.1985 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu ve Avukatlık stajını bitirdi.1986 yılında Kütahya İlinde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Bilgi ve görgü artırmak amacı ile 1 sene Belçika'da kaldı. Kaymakam Adaylığı stajı döneminde Ürgüp Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Kura ile Almus Kaymakamlığına başlayarak daha sonra Mazgirt, Bozova, Delice, Beypazarı ve Niksar İlçelerinde Kaymakamlık yaptı.

İçişleri Bakanlığı Merkez Teşkilatına Hukuk Müşaviri olarak atandı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcılığı, Personel Genel Müdür Yardımcılığı, Personel Genel Müdürlüğü, Tunceli Valiliği, Giresun Valiliği, Kırklareli Valiliği ve Balıkesir Valiliği görevlerinde bulundu. Mustafa Yaman 30,05,2016 tarih ve 2016/8864 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından onaylanan Valiler Kararnamesiyle Mardin Valiliği görevine atandı. Avukat Gülseren Hanımla evli olup 1 çocuk babasıdır.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Erciş´te Kasımbağı Mahallesi´nde sabah erken saatte yola çıkan besiciler, tozlu ve kıraç yolları

Doğu´nun Zorlu ´Besi´ Mesaisi

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Spor yazarlarından çarpıcı yorumlar! Beşiktaş'ta neler oluyor?

Oğuz Boyu geleneğini Trabzon'da sürdürmeye çalışıyor