• $8,0678
  • €9,7213
  • 464.068
  • 1394.25
28 Haziran 2018 Perşembe 11:48 | Son Güncelleme:

Münbiçli aşiretler: İlçenin PKK/YPG'den arındırılması için Türkiye'yi destekliyoruz

Münbiçli aşiretler: İlçenin PKK/YPG'den arındırılması için Türkiye'yi destekliyoruz

Suriye'nin kuzeyindeki Cerablus ilçesine sığınan Münbiçli aşiretler, ilçenin terör örgütü PKK/YPG'den arındırılması için Türkiye'yi desteklediklerini bildirdi.

Suriye'nin kuzeyindeki Cerablus ilçesine sığınan Münbiçli aşiretler, ilçenin terör örgütü YPG/PKK'dan arındırılması için Türkiye'yi desteklediklerini bildirdi.

Fırat Kalkanı Harekatı'nda terörden arındırılan Cerablus ilçesindeki Münbiçli aşiretler, yazılı açıklama yayımladı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Münbiç aşiretleri olarak öncelikle Türkiye halkının ve Recep Tayyip Erdoğan'ın başarısını kutluyoruz. Türkiye'nin terör örgütü DEAŞ unsurlarını Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinden temizleyip bölgeye girerek istikrar ve güvenliği sağladığı gibi Münbiç'e girmesini destekliyoruz. Münbiç halkı terör örgütü YPG/PKK'nın ilçeden çıkarılmasıyla suikastların sonlanması, zorlu yaşam şartlarından kurtulmayı sabırla bekliyor." .

Açıklamada ayrıca ilçenin Arap, Türkmen, Çerkes ve Kürt sakinlerinin terör örgütlerinin işgali öncesinde kardeşçe yaşadığı, bundan sonra da aynı şekilde yaşamaya devam edecekleri değerlendirmesi yapıldı.

YPG/PKK, Halep iline bağlı Münbiç ilçesini Ağustos 2016'da ABD'nin desteğiyle terör örgütü DEAŞ'tan alarak işgal etmişti.

Türkiye, 4 Haziran'da ABD ile ilçenin terörden arındırılması için yol haritasını onaylamıştı. Türk Silahlı Kuvvetleri, ilçe çevresinde sık aralıklarla devriye faaliyeti gerçekleştiriyor.

(AA)

<p>Türk SİHA'ları Rusların kabusu oldu. Suriye, Libya ve Dağlık Karabağ'da Bayraktar TB2'lerin kulla

Rusların kabusu oldu: Türk SİHA'larını vurdular ama yalnızca animasyonda

Ordu'da selde hasar gören 154 yıllık ahşap cami restore edildi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (19 Nisan 2021)

TSK'ya teslim edildi! 15 dakikada yüksek güvenlikli mobil askeri üs