• $8,3281
  • €10,1262
  • 499.237
  • 1455.31
16 Aralık 2020 Çarşamba 14:37 | Son Güncelleme:

Müjdeyi Başkan Erdoğan verdi! Yeni füze sistemi HİSAR A envantere giriyor

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara-Niğde Otoyolu 2. Kesim Açılış Töreni'ne video konferansla katıldı. Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir'e sahip çıkacaklarını belirten Başkan Erdoğan, "Savunma sanayimizi her bakımdan bağımsız hale getirmek için dünkünün iki kat fazlasıyla çalışacağız" dedi. Savunma sanayinden müjdeli haberler aldıklarını söyleyen Erdoğan, "Milli ve yerli HİSAR A envantere giriş öncesi kabul testi yapıldı" dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara-Niğde Otoyolu 2. Kesim Açılış Töreni'ne video konferansla katıldı. Erdoğan, "Savunma sanayimizden yeni müjdeler alıyoruz. Milli ve yerli HİSAR A envantere giriş öncesi kabul testi yapıldı. HİSAR A füzemizin seri üretimi hayırlı olsun." dedi.

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"İSMAİL DEMİR VE EKİBİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ"

Savunma sanayimizi her bakımdan bağımsız hale getirmek için iki kat fazla çalışacağız. Projeleri hızlandırıp destekleri artıracağız. İsmail Demir ve ekibine daha çok sahip çıkacağız. Yakın işbirliğiyle yolumuza devam edeceğiz. Ülke olarak böyle bir durumla ilk defa karşılaşmıyor. 1974 Kıbrıs Barış Harekatı'ndan sonra da yaptırıma tabi tutulmuş, bugünkü savunma sanayinin temelleri atılmıştı.

"SAVUNMA SANAYİMİZDEN MÜJDELİ HABERLER ALIYORUZ"

Terörle mücadelemizi sınır ötesi harekatlarımızı savunma sanayi ürünleri ihracatımızı kararlılıkla devam ettireceğiz. Hamdolsun Türkiye bu tür yaptırımlarla kilitlenip kalma noktasını geride bırakmıştı. Elbette sıkıntılar olacaktır ama her sıkıntı çözüm için bir kapı aralayacaktır. Bu şarkı burada bitmez, bir kez daha durmak yok yola devam diyoruz. Nitekim savunma sanayimizden yeni müjdeler alıyoruz. Milli ve yerli HİSAR A envantere giriş öncesi kabul testi yapıldı. Son test birkaç ay gecikti. Normal şartlarda yurtdışından tedarik edilen parçaya ambargo uygulandı. Yerli parçayı kısa sürede geliştirdik, füzeye entegre ettik kısa sürede neticeye ulaştık.

"HİSAR A FÜZEMİZİN SERİ ÜRETİMİ HAYIRLI OLSUN"

Dolaylı müdahalelerle yerli ürünlerle envantere almaya hazır hale getirdik. HİSAR A füzemizin seri üretimi hayırlı olsun.


Haberin Özeti

Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda Aselsan ve Roketsan tarafından geliştirilen ilk yerli ve milli hava savunma füzesi HİSAR-A+'nın envantere giriş öncesi son testi yapıldı.

DETAY
Tübitak SAGE tarafından geliştirilen harp başlığı kullanılarak yapılan atışta yüksek hızlı hedef uçak, uzak menzilde başarıyla vuruldu.

NEDEN ÖNEMLİ?
ABD'nin S-400 gerekçesiyle Türkiye'ye yönelik uygulamaya aldığı CAATSA yaptırımında Savunma Sanayii Başkanlığı hedef alınmıştı. Kötü komşunun ev sahibi yapmaya devam ettiği Türkiye'nin bu hamlesi, ülkeyi hava savunma füzesi konusunda yeni bir seviyeye çıkartacak ilk adım olarak yorumlandı.
<p class='MsoNormal'>Süper Lig'i şampiyon tamamlayan Beşiktaş, salgında  tüm rakiplerine büyük fark

Şampiyon Beşiktaş! Fenerbahçe ve Galatasaray'ın hataları neydi?

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı