• $8,3313
  • €10,0234
  • 477.609
  • 1420
08 Mart 2021 Pazartesi 21:15 | Son Güncelleme:

Muhteşem Yüzyılı çok geride bırakacak yeni bir dizi başlıyor

Muhteşem Yüzyılı çok geride bırakacak yeni bir dizi başlıyor

Muhteşem Yüzyılı çok geride bırakacak yeni bir dizi başlıyor. Osmanlı tarihi dönemleri anlatıldığı ve bir dönem dünyanın 52 ülkesinden 200 milyondan fazla izleyici tarafından izlenen Muhteşem Yüzyıl'ın senaristinden iddialı bir dizi geliyor! Peki TİMS&B imzalı dizinin ismi nedir? Konusu ne olacak?

Osmanlı tarihini anlatan bir dönem popüller olan Muhteşem Yüzyıl'ı geride bırakacak yeni bir dizi başlıyor. Yılmaz Şahin senaryosunu üstleneceği yine Osmanlı döneminde geçen bir başka yapımı kaleme alacak. Tims Productions'ın sahibi Timur Savcı'nın ünlü yapımcı Burak Sağyaşar ile birlikte kurdukları TİMS&B imzalı dizi için geri sayım başladı.

Bir döneme damgasını vuran ve hala unutulmayan, televizyon tarihimize adını yazdıran dizi Muhteşem Yüzyıl, yayınlandığı dönemde çok büyük bir etki yaratmıştı. Adeta dizinin yayınlandığı günlerde sokakların boşaldığı konuşulmakta, gündemden düşmeyen dizi, kadrosuyla, yaşanan olaylarla, dönem kostümleri ve mekanlarıyla da ilgiyle izlenmişti.

Tims Productions imzalı dizi, 2011-2014 yılları arasında ekranda kalmıştı. Dizinin senaryosunu Meral Okay yazıyordu ama ünlü isim, akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybedince diziyi 57. bölümden sonra Yılmaz Şahin yazmaya başlamıştı.

Şahin, bu kez yine Osmanlı döneminde geçen bir başka yapımın senaryosunu yazacak. Tims Productions'ın sahibi Timur Savcı'nın ünlü yapımcı Burak Sağyaşar ile birlikte kurdukları TİMS&B imzalı dizinin Gain'de yayınlanacağı öğrenildi.

'Piri Lezzet' isimli Saygın Ersin'in kitabının eser hakları satın alındı ve dizi yapılması için de kollar sıvandı!

Sonbaharda çekilmesi planlanan dizinin alıntılandığı kitap 'Piri Lezzet' 2016 yılında basılmış. Toplamda 14 dile çevrilen kitap, Osmanlı döneminde bir aşçının yemeklerin büyülü dünyasında gastronomi, aşk ve intikam üçgeni içerisinde gelişen maceralarını konu alıyor.

"İştah açıcı bir roman" olarak nitelenen 'Piri Lezzet' ismi, dizinin de ismi olacak mı henüz belli değil ama Osmanlı döneminin çok konuşulan yemeklerinin de ekranda ilgi çekici bir görüntü oluşturacağı dizi, şimdiden merak konusu oldu!

<h3>EMEKLİLERE BAYRAM İKRAMİYESİ</h3><h3><span>Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emekl

Haftanın Ekonomi Başlıkları... Market Genelgesi neden yayınlandı?

Tokat'ta bulunan tilki yavruları koruma altına alındı

İstanbul Havalimanı'nda göçmen kaçakçılığı

Balıkesir'in büyülü güzelliği Kuş Cenneti Milli Parkı