• $8,2365
  • €10,0087
  • 487.247
  • 1438.3
05 Mayıs 2020 Salı 09:36 | Son Güncelleme:

Askeri Öğrenci Sınavı MSÜ 2020 ne zaman yapılacak? MSÜ sınavı ertelendi mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı...

Askeri Öğrenci Sınavı MSÜ 2020 ne zaman yapılacak" MSÜ sınavı ertelendi mi" Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı...

MSÜ sınavı ertelendi mi? sorusu binlerce kişi tarafından araştırılıyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tarabya'daki Huber Köşkü'nde video konferans yöntemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından normalleşme planıyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Askeri Öğrenci Sınavı ile ilgili de duyuruyu yaptı. Peki, 2020 MSÜ ne zaman yapılacak? İşte sınav tarihi...

MSÜ ne zaman yapılacak? sorusunun yanıtı arama motorunda araştırılıyor. Koronavirüsle mücadele kapsamında birçok önlem alınıyor ve yeni kararlar veriliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası Askeri Öğrenci Sınavı MSÜ ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. MSÜ sınavı ertelendi mi? sorusunun cevabına haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

MSÜ NE ZAMAN YAPILACAK?

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya'daki Huber Köşkü'nde video konferans yöntemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, dünyanın tamamıyla birlikte Türkiye'yi de etkileyen Kovid-19 salgınında önemli bir dönüm noktasına gelindiğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan: "Askeri Öğrenci Sınavı 14 haziran'da yapılacaktır" dedi.

"BU HAFTA SONU DA SOKAĞA ÇIKMA SINIRLAMASI UYGULAMASI SÜRECEK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hafta sonu da sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını sürdüreceklerini belirterek, şu bilgileri verdi:

"Halen 31 ilde uygulanan şehirlerarası giriş-çıkış sınırlandırmasını, ilk etapta, bu geceden itibaren 7 ilimiz için bitiriyoruz. Bu illerimiz, Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla'dır. Her hafta illerimizle ilgili değerlendirme yapacak, gelişmelere göre karar vereceğiz. Diğer 24 ilimizdeki giriş-çıkış sınırlaması 15 gün süreyle uzatılmıştır.

İstanbul, Ankara ve İzmir'deki ticari taksiler için tek-çift plaka uygulamasını 5 Mayıs itibariyle sona erdiriyoruz.

Gereken temizlik şartlarının sağlanması, randevu sistemiyle çalışılması ve koltuk sayısının yarısı kadar müşteriye hizmet verilmesi şartıyla, berber, kuaför, güzellik salonu gibi işletmeler 11 Mayıs'ta faaliyete geçebilecek.

Aynı şekilde, Sağlık Bakanlığının ve Ticaret Bakanlığının belirlediği kurallara uyulması şartıyla alışveriş merkezleri 11 Mayıs'tan itibaren hizmet vermeye başlayabilecek. Giyim eşyası, ayakkabı, çanta, zücaciye gibi ürünlerin satıldığı işletmeler, belirlenen şartlara uymak kaydıyla, 11 Mayıs'ta hizmete açılabilecek."

Normalleşme sürecinin bir parçası olarak, bugüne kadar piyasada satışına izin vermedikleri cerrahi maske ve bez maske satışına, halkın kolayca ulaşabileceği yerlerde izin vermeyi planladıklarını söyleyen Erdoğan, maske türlerine göre bir üst fiyat belirlenerek, halkın mağdur edebileceği girişimlerin de önünün kesileceğini vurguladı.

Bu yıl hac ibadetinin yerine getirilip getirilemeyeceği ile ilgili olarak, Diyanet İşleri Başkanlığının, gerekli görüşmeleri yaparak karar vereceğini bildiren Erdoğan, bu meselede İslam aleminin geniş bir istişareyle ortak karar alması gerektiğine dikkati çekti.  

<p>İstanbul merkezli 9 ilde gerçekleştirilen otomobil kaçakçılığı operasyonunda 24 otomobile el konu

İstanbul'da lüks otomobil kaçakçılığı operasyonu: 24 lüks otomobil ele geçirildi

Çin'in kontrolden çıkan roketi ilk kez görüntülendi

Pençe-Yıldırım operasyonunda PKK'ya ait mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi

Tanklar sokaklara indi! Kızıl Meydanda askeri birlikler törene katıldı