• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
25 Mart 2021 Perşembe 09:41 | Son Güncelleme:

AK Parti MKYK yeni üyeleri kimler? AK Parti MKYK üyeleri 2021 isim listesi belli oldu!

AK Parti MKYK yeni üyeleri kimler" AK Parti MKYK üyeleri 2021 isim listesi belli oldu!

AK Parti MKYK üyeleri isim listesi belli oldu. Dün saat 10:00'da başlayan kongrede Başkan Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu. MYK yeni dönemde 75 kişiden oluşacak. Peki, AK Parti MKYK yeni üyeleri kimler? AK Parti MKYK üyeleri 2021 isim listesi belli oldu!

AK Parti 7. Olağan Kongresi gerçekleşti. Başkan Recep Tayyip Erdoğan 2023 manifestosu hakkında açıklamalarda bulundu. MKYK 50 kişiden 75 kişiye yükseltildi. Listede en dikkat çeken isimler arasında Binali Yıldırım, Mücahit Binici, Ayşe Böhürler gibi kamuoyunun tanıdığı isimler yer aldı. AK Parti MKYK yeni üyeleri kimler? AK Parti MKYK üyeleri 2021 isim listesi....

MKYK ÜYELERİ KİMLER OLDU?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin yeni MYK üyelerini belirledi.

Ömer Çelik, yeniden Parti Sözcüsü seçildi. AK Parti Genel Başkanvekilliğine Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş getirildi.

Merkez Yürütme Kurulu'nda, Binali Yıldırım, Numan Kurtulmuş, Ömer Çelik, Erkan Kandemir, Fatih Şahin, Hayati Yazıcı, Ali İhsan Yavuz, Hamza Dağ, Efkan Ala, Jülide Sarıeroğlu, Özlem Zengin, Mehmet Özhaseki, Nurettin Canikli, Vedat Demiröz, Mustafa Şen, Leyla Şahin Usta, Ömer İleri ve Çiğdem Karaaslan yer aldı.

AK Parti Teşkilat Başkanlığına Erkan Kandemir, Genel Sekreterliğe Fatih Şahin, Siyasi Hukuki İşler Başkanlığına Hayati Yazıcı getirildi.

MYK'da Ali İhsan Yavuz Seçim İşleri Başkanı, Hamza Dağ Tanıtım ve Medya Başkanı, Efkan Ala Dış İlişkiler Başkanı olarak görev yapacak.

Partide, Sosyal Politikalar Başkanı Jülide Sarıeroğlu, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Özlem Zengin, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki oldu.

AK Parti Sözcüsü Çelik, "Önümüzdeki dönemde 2023-2024 seçimleriyle ilgili olarak bu MKYK'mız partimizin en üst yönetim organı olarak içinden çıkardığı MYK'mızla birlikte bütün bu siyasi süreçleri yönetecek."

Naci Bostancı Grup Başkanı olarak görevine devam edecek.

Çelik, "Naci Bostancı Grup Başkanı olarak görevine devam ediyor. Mahir Ünal, TBMM'de Grup Başkanvekili oldu, diğer Grup Başkanvekilimiz Mustafa Elitaş oldu. Bülent Turan, Emin Akbaşoğlu ve Cahit Özkan Grup Başkanvekilimiz." şeklinde konuştu.

MKYK NEDİR, NE ANLAMA GELİYOR?

MKYK'nın açılımı, Merkez Karar Yönetim Kurulu'dur. AK Parti'nin en üst karar organı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'dur. Belirli kişilerden oluşan MKYK üyeleri parti yönetimini oluşturur. Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'na seçilenler bakan olur ya da başka görevlere atanırsa üyelikleri devam eder ancak MYK üyesi olamaz. Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeleri parti yönetiminde etkin bir şekilde rol alır.

  • MKYK
  • MKYK nedir
  • MKYK ne demek
  • MKYK üyeleri
  • ak parti MKYK
  • MKYK listesi
<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü