• $7,3485
  • €8,8923
  • 409.917
  • 1528.82
16 Şubat 2021 Salı 13:16 | Son Güncelleme:

MİT'in Özbekistan'da yakaladığı FETÖ'cülerle ilgili şoke eden PKK detayı ortayı çıktı

MİT'in Özbekistan'da yakaladığı FETÖ'cülerle ilgili şoke eden PKK detayı ortayı çıktı
DHA

MİT'in müthiş operasyonuyla Özbekistan'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen firari FETÖ'cüler Gürbüz Sevilay ve Tamer Avcı hakkında çok çarpıcı YPG/PYD-PKK detayı ortaya çıktı. Gürbüz Sevilay'ın, yabancı menşeili firma sorumluları ile PYD/YPG'nin Suriye'deki İHA ve drone ile mücadele sürecini bizzat yönlendiren Mazlum Kobani ve Şahin Cilo kod adlı Ferhat Abdi Şahin'in ve diğer sözde üst düzey PKK/KCK mensuplarını Suriye'de bir araya getirdiği öğrenildi.

MİT'in başarılı operasyonu ile FETÖ'nün firari şüphelileri Gürbüz Sevilay ve Tamer Avcı'nın Özbekistan'da yakalanarak Türkiye'ye getirildiği öğrenildi. Firari FETÖ'cülerden Gürbüz Sevilay'ın Irak ve Suriye'de terör örgütü YPG/PYD-PKK'lılara füze, anti-drone, radar sistemi ve termal üniforma gibi mühimmat ve teçhizat sağladıkları belirtildi.

DHA'nın haberine göre, FETÖ'cü Gürbüz Sevilay, 2017 yılında, örgütten aldığı talimatla terör örgütü PKK/KCK ile bağlantı kurdu. Gürbüz Sevilay'ın sahibi olduğu şirketler üzerinden, terör örgütü PKK/KCK üyelerine, Ukrayna'daki Suriyeli silah tüccarları üzerinden askeri teçhizat temin ettiği belirlendi.

FETÖ TALİMATIYLA PKK KARARGAHINDA ÖZEL GÖRÜŞME

FETÖ'den aldığı talimat ve yönlendirmeyle, Erbil üzerinden terör örgütü PKK/KCK organizasyonuyla Suriye'ye birçok kez giden FETÖ'cü Gürbüz Sevilay'ın, Haseke'de terör örgütün kampları ve karargahlarında üst düzey teröristlerle görüşmeler yaptığı da ortaya çıktı. FETÖ'cü Gürbüz Sevilay'ın görüştüğü terör örgütü üyeleri arasında Delil Malatya kod adlı Hüseyin Arslan ve örgütün Suriye'deki İHA ve drone sürecini bizzat yönlendiren Şahin Cilo ve Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin'in de yer aldığı öğrenildi.

TERÖR ÖRGÜTÜNE ANTİ TANK FÜZESİ FETÖ'DEN

Irak ve Suriye'deki terör örgütü YPG/PYD-PKK'lıların, FETÖ'cü Gürbüz Sevilay'dan, örgüte anti tank füzeleri, anti-drone, radar sistemi ve termal üniforma gibi mühimmat ve teçhizat sağlamasını istediği öğrenildi. FETÖ talimatıyla terör örgütü PKK'ya askeri teçhizat temin etmeye başladığı belirlenen Gürbüz Sevilay'ın, Ukrayna'ya gidip-geldiği tespit edildi.

Gürbüz Sevilay'ın ortağı olduğu şirketler üzerinden savunma sanayi sektöründe faaliyet gösterdiği, örgütün mahrem imamlarına şirketinde "danışman" olarak görev verdiği, FETÖ'ye Özbekistan'dan maddi yardımda bulunduğu, devlet kurumlarına sızan örgüt mensuplarının desteğiyle yurt dışında usulsüz ihaleler aldığı, bu yolla maddi kazanç sağlayarak Kırgızistan ve Ukrayna'da şirketler açtığı belirlendi


Haberin Özeti

MİT'in operasyonuyla Özbekistan'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen firari FETÖ'cüler Gürbüz Sevilay ve Tamer Avcı hakkında YPG/PYD-PKK detayı ortaya çıktı.

DETAY
• Gürbüz Sevilay'ın, yabancı menşeli firma sorumluları ile PYD/YPG'nin Suriye'deki İHA ve drone ile mücadele sürecini bizzat yönlendiren Mazlum Kobani ve Şahin Cilo kod adlı Ferhat Abdi Şahin'in ve diğer sözde üst düzey PKK/KCK mensuplarını Suriye'de bir araya getirdiği öğrenildi.
• Gürbüz Sevilay'ın Irak ve Suriye'de terör örgütü YPG/PYD-PKK'lılara füze, anti-drone, radar sistemi ve termal üniforma gibi mühimmat ve teçhizat sağladığı belirtildi.
<p>Bu süreç şu şekilde ilerleyecek:<br></p><p>İllerimiz 100 bin nüfusa düşen vaka  sayısı baş

Kontrollü normalleşme nasıl olacak?

Düzce'de altyapı çalışması sırasında şans eseri bulundu!

Her yerde uyuyabilen vurdum duymaz insanlar

Endonezya'nın Sinabung Yanardağı'nda hareketlilik