• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
29 Ağustos 2012 Çarşamba 10:53 | Son Güncelleme:

Milyarderin 'can alıcı' mail trafiği

Milyarderin 'can alıcı' mail trafiği

'Palme'nin katilini biliyorum, ben de ölebilirim'

İngiltere'yi sarsan ölümde çarpıcı detay... Tetra Pak'ın sahibi Rausing Ailesi'nin geçen ay cesedi evinde bulunan gelini Eva'nın bir gazeteciye, 'İsveç Başbakanı Olof Palme'nin katilini biliyorum' dediği ortaya çıktı. Rausing'in, mailinin sonuna eklediği ifadeler ise şoke etti: Aniden ölürsem soruştur. Umarım bu şakam gerçek olmaz...

Dünyanın en zengin isimleri arasında yer alan Tetra Pak ambalaj malzemesinin patent sahibi Rausing Ailesi, yeni bir iddiayla sarsıldı. Şirketin sahibi Hans Rausing'in eşi Eva, geçen ay İngiltere'nin başkenti Londra'daki 70 milyon sterlinlik evinde ölü bulunmuştu. Olayın ardından ölüm sebebinin aşırı doz uyuşturucu olduğu açıklanmıştı.

FİLM SENARYOSU GİBİ
Ancak İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan bir haber filmlere konu olacak bir senaryoyu ortaya koydu. Habere göre, Eva Rausing ölmeden önce, Palme hakkında iki kitap yazan İsveçli gazeteci Gunnar Wall'a gönderdiği bir dizi e-postada Başbakan Palme'yi bir işadamının öldürdüğünü öne sürdü.

RÖPORTAJDA ÇIKTI
Wall'un bir röportajında deşifre olan yazışmalarda Rausing, e-postada 'Şans eseri Olof Palme cinayetinin ardında XXXX olduğunu öğrendim. Adam Palme'yi işine bir tehdit olarak görüyordu ve para kaybetmek istemiyordu' ifadelerini kullandı.
48 yaşındaki Rausing, mailinin sonuna ise şu uyarıyı not düşmüş: Ben aniden ölürsem bu olayı soruşturmayı unutma sakın. Umarım bu şakam gerçek olmaz!
 

<p>AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partili gençlerle Ayasofya Camii'nde sabah nam

Kabaktepe gençlerle Ayasofya'da buluştu: Sabah namazı kılıp, çorba dağıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı