• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
11 Şubat 2021 Perşembe 12:57 | Son Güncelleme:

Milli Uzay Programına muhalefetin yaklaşımına AK Parti'den tepki…

Milli Uzay Programına muhalefetin yaklaşımına AK Parti'den tepki…

Milli Uzay Programı'na ilişkin muhalefetten gelen yaklaşıma, AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu sert tepki gösterdi. Akbaşoğlu, "Ne yazık! Milli heyecandan kendini mahrum bırakmak ne büyük bir nasipsizlik... Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz sizden!" ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, Milli Uzay Programı'na olumsuz bir bakışla yaklaşan muhalefete sert çıktı. Başkan Erdoğan önderliğinde gerçekleştirilen programa ilişkin yapılan eleştirileri "nasipsizlik olarak değerlendiren Akbaşoğlu, şu ifadeleri kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yıllara sari olmak üzere altyapısını büyük bir titizlikle hazırlayıp büyük bir heyecanla stratejik "Milli Uzay Programımızı" açıklayarak milletimizin teveccühüne mazhar olduk.

Bununla beraber başta CHP olmak üzere muhalif siyasi partilerin ve bazı yazarların bırakın desteklerini aksine köstek olmak için ellerinden geleni yaptıklarına da şahit oluyoruz... Ne yazık! Milli heyecandan kendini mahrum bırakmak ne büyük bir nasipsizlik... Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz sizden!

Bu Millete güveni olmayan batı taklitçisi ezik zihniyetlerin yönettiği Türkiye'nin halini, vatandaşlarımızın "Eller aya, bizler yaya" sözü en güzel şekilde özetlemekteydi. AK Parti iktidarları döneminde ise geldiğimiz nokta şudur: "Allah'a çok şükür artık Türkiye uzay liginde!"

İşte aziz milletimiz bu farkı gördüğü ve yaşadığı için sözünün eri AK kadroları onsekiz yıldır iktidara getiriyor. Maalesef her milli adıma karşı duran, milli heyecanı baltalayan, milletimizin özgüvenini aşağılamaya çalışan köhne CHP zihniyeti hiçbir zaman değişmemiştir. Bugün CHP yönetiminin ve onların ağzıyla konuşanların söylemleri ve durdukları yer ne yazık ki Türkiye karşıtlığıdır. Yerli uçak ve otomobilin önüne engeller koyarak sekteye uğramasına, ülkemizin her milli projesinin gelişmesinin önüne set çekilmesine sebep olan CHP zihniyeti ile mücadelemiz de Türkiyemizin milli ve yerli projelerini hayata geçirme kararlılığımız da kesintisiz devam edecektir.

Bizi milletimize hizmet etme yolundan, büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası, Türkiye'nin öncülüğünde adil ve merhametli yeni bir dünyanın kurulması hedeflerimizden hiç bir güç alıkoyamayacaktır. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın."

<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü