HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3565
  • 6,0771
  • 209.428
  • 93.162
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Milli Tren Projesi‘nde sona gelindi

Milli Tren Projesi'nin artık resmen sonuna gelindi ihale aşamasının başlaması bekleniyor. Yapılan tasarımlar da bir bir ortaya çıktı... Bu proje ile Sakarya ilinin marka olması bekleniyor.

x

Milli Tren Projesi kapsamında üretimi gerçekleştirilecek Elektrikli Tren Seti ve Dizel Tren Seti tasarımının tamamlandığı açıklandı.Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ) Genel Müdürü Erol İnal, Milli Tren Projesi kapsamında üretimi gerçekleştirilecek Elektrikli Tren Seti ve Dizel Tren Seti'nin tasarımının tamamlandığını söyledi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

İHALE AŞAMASINA GELİNDİ

Erol İnal, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) yönetim kurulu üyelerini kabulünde yaptığı açıklamada, TÜVASAŞ'ta üretimi gerçekleştirilecek olan elektrikli ve dizel tren setlerinin tasarımlarının yapıldığını ve ihale aşamasına gelindiği bilgisini verdi. Milli Tren Projesi ile vagon ve demiryolu araçları üretiminde Sakarya'nın marka olabileceğini ifade eden İnal, 'Çünkü bu sektör Türkiye'de yeni yeni ayağa kalkan, şekillenen bir sektör ve çok hızlı yol alıyor. Bugün Sakarya, sadece vagon değil setlerin üretildiği bir yer haline geldi. Bu, sektör adına büyük bir başarıdır. Demiryolu, sadece ulaştırma değil turizm ve ticaretin canlanması anlamında da büyük önem taşıyor.' dedi.

TÜRKİYE 20. SIRADA

Şehirlerin, garların etrafında geliştiğini ve şekillendiğini ifade eden İnal, 'Dünya ülkelerine baktığımızda istatistikler gösteriyor ki İsviçre, dünya seyahat ortalamasında ilk sırada. Ardından Almanya ve İngiltere geliyor. Bu sıralamada Türkiye 20. sırada yani geride. Bunun artırılması, demiryolu güzergahının çoğaltılması ve hızlı trenlerle mümkün olacaktır.' diye konuştu. SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul da raylı taşıtlar konusundaki gelişmeleri yakından takip ettiklerinin bilgisini verdi. Mahmut Kösemusu, 'Kendi tren setleri ve yüksek vagonumuzu üretmek için büyük heyecanla çalışan mühendis ve işçilerimiz, yöneticileriyle birlikte adını demiryolu tarihine altın harflerle yazdıracak' diye konuştu. AA

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Iğdır’da iki grup liseli kız öğrenci, okul çıkışı saç saça, baş başa kavga etti. Kavga, erkek öğrenc

Kız öğrenciler okul çıkışı birbirine girdi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Hisse senedi ile tahvil-bono piyasasına son 10 ayın en güçlü yabancı girişi gerçekleşti

Teröristlerin korkulu rüyası Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildi

En Çok Okunanlar