• $7,4874
  • €9,0629
  • 442.1
  • 1556.77
11 Kasım 2020 Çarşamba 22:34 | Son Güncelleme:

Milli Savunma Bakanlığı tarihi günün görüntülerini paylaştı

Milli Savunma Bakanlığı, Başkan Erdoğan'ın açıkladığı Dağlık Karabağ'daki ateşkese ilişkin mutabakat zaptı imza töreninin görüntülerini paylaştı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Dağlık Karabağ'daki ateşkese ilişkin, "Ateşkesin kontrolü ve denetimi için oluşturacağımız Ortak Türk-Rus Merkezi ile ilgili mutabakat zaptı bu sabah imzalandı" açıklaması yapmıştı.

Başkan Erdoğan'ın ifade ettiği mutabakat zaptını, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu video telekonferans yöntemiyle imzaladı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bu sabah karşılıklı atılan imzaların ardından açıklamalarda bulunarak, bu sonucun sağlanmasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin'in önemli etkisinin olduğunu belirtti.

Atılan imzalarla birlikte Karabağ bölgesinde ateşkesin, huzurun sağlanmasında önemli bir adım atıldığını vurgulayan Bakan Akar, "Yapacağımız bu çalışmanın bölgeye yararlı, hayırlı olmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

<h3>Akşam Gazetesi Spor Editörü Şafak Gözmen 2021 yılının ilk derbisini Akşam TV izleyenleri için&nb

Beşiktaş - Galatasaray Maç Yorumu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgiler

Muş'ta ''kar kaplanları'' yolları açmak için metrelerce karla mücadele ediyor