• $ 6,813
  • € 7,569
  • 379.083
  • 105520
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
07 Eylül 2019 Cumartesi 09:28 | Son Güncelleme:

Milli Piyango bileti birden fazla kişiye satılabilecek

‘Bilet ortaklığı’yla sanal ortamdan bir veya bir grup bilet, birden fazla abone tarafından satın alınabilecek. ‘Biletler, satış fiyatının altına satılamaz’ ibaresi yönetmelikten çıkarıldı.

Milli Piyango İdaresince bilet satış, çekiliş ve ikramiye, hemen-kazan ve sayısal oyunlar yönetmeliklerinde değişiklik yapıldı. Değişiklikle yönetmeliğe ‘bilet ortaklığı’ ifadesi eklendi. Milli Piyango biletlerinin satışına ilişkin düzenleme yapıldı. ‘Bilet ortaklığı’yla sanal ortam üzerinden bir veya bir grup biletin, birden fazla abone tarafından satın alınabilmesine imkan sağlanırken, ‘biletler, satış fiyatının altında bir fiyatla satılamaz’ ibaresi yönetmelikten çıkarıldı.  

SATIŞ FİYATI DÜŞÜRÜLEBİLİR
Böylece bilet satışı ve ikramiye ödemesi gibi hizmetlerin, hızlı ve düşük maliyetli şekilde, vatandaşa en yakın yerden sunulabilmesi olanağı getirildi. Biletlerin toptan satışı başbayiye, idare veya satış merkezlerince, bayilere de satış merkezi veya başbayiler tarafından yapılacak. Biletler, satış fiyatının üstünde bir fiyatla satılamayacak. Değişiklikle ‘biletler, satış fiyatının altında bir fiyatla satılamaz’ ibaresi kaldırıldı.

Yeni modelle ciro 3’e katlanacak

TÜRKİYE Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez de, NTV’nin sorularını yanıtladı. Milli Piyango’yla ilgili konuşan Sönmez, “Milli Piyango’nun sahibi devlettir. Hasılat paylaşımına dönük hizmet alım modeli. Bu modelde kazanan taraf devlettir, bugünkü cironun üç katı kadar hasılat taahhüdü verilmektedir” ifadelerini kullandı. Sönmez, at yarışlarıyla ilgili doğru modelin oluşturulması için çalışma yürütüldüğünü açıkladı.


İstanbul Havalimanı'nın belgeseli yapıldı

İstanbul Havalimanı'nın belgeseli yapıldı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Beklenen gün geldi! İşte 'Bir Zafer Anıtı: İstanbul Havalimanı' izleyiciyle buluşacak

'Saklı güzellik' ziyaretçilerini bekliyor