• $ 6,056
  • € 6,7695
  • 248.744
  • 86.796
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Millet Bahçesi İstanbul nerelerde var? Başakşehir, Çırpıcı, Baruthane, Hoşdere Millet Bahçesi nerede?

Millet Bahçesi nerede, açılışı canlı yayını izleyiciler tarafından merak ediliyor. Başakşehir, Çırpıcı, Baruthane, Hoşdere Millet Bahçesi nerede? İstanbul’da 5 millet bahçesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle hizmete girecek. Başakşehir Millet Bahçesi'nde gerçekleştirilecek törenle Çırpıcı Millet Bahçesi, Baruthane Millet Bahçesi, Kayaşehir Millet Bahçesi ve Hoşdere Millet Bahçesi açılacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, düzenlenen basın toplantısında İstanbul için yapılan millet bahçeleri hakkında bilgi verildi. Bugün, Başakşehir-Kayaşehir Millet Bahçesi'nde gerçekleşen toplantıda Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kurtoğlu da vardı. İstanbul'un en değerli arazileri arasında yer alan Ataköy'deki Baruthane arazisi vatandaşın hizmetine açılacak. Toplam 362 dönüm arazi üzerine kurulan ve 280 dönümü park ve bahçelere ayrılan Kayaşehir Millet Bahçesi; bitki çeşitliliği, özel filtre sistemiyle kendi kendini temizleyen 15 bin 600 metrekare büyüklüğünde Biyolojik Gölet'i, 42 bin metrekare etkinlik çayırı, yürüyüş ve bisiklet yolları ile İstanbul'un en büyük eğlence ve dinlence (rekreasyon) alanlarından biri olacak.

Millet Bahçesi nerede, nedir soruları araştırılıyor. Başakşehir, Çırpıcı, Baruthane, Hoşdere Millet Bahçesi nerede? Atatürk Havalimanı’nın arazisinin ne olacağı vatandaşlar tarafından araştırılıyordur. Başkan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi müjdesini daha önceki açıklamalarında dile getirdi. Beklenen gün geldi. Millet Bahçeleri hizmete açılıyor. İstanbul’da 5 millet bahçesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle hizmete girecek. Başakşehir Millet Bahçesi'nde gerçekleştirilecek törenle Çırpıcı Millet Bahçesi, Baruthane Millet Bahçesi, Kayaşehir Millet Bahçesi ve Hoşdere Millet Bahçesi açılacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, düzenlenen basın toplantısında İstanbul için yapılan millet bahçeleri hakkında bilgi verildi. Bugün, Başakşehir-Kayaşehir Millet Bahçesi'nde gerçekleşen toplantıda Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kurtoğlu da vardı.  İstanbul'un en değerli arazileri arasında yer alan Ataköy'deki Baruthane arazisi vatandaşın hizmetine açılacak. Toplam 362 dönüm arazi üzerine kurulan ve 280 dönümü park ve bahçelere ayrılan Kayaşehir Millet Bahçesi; bitki çeşitliliği, özel filtre sistemiyle kendi kendini temizleyen 15 bin 600 metrekare büyüklüğünde Biyolojik Gölet'i, 42 bin metrekare etkinlik çayırı, yürüyüş ve bisiklet yolları ile İstanbul'un en büyük eğlence ve dinlence (rekreasyon) alanlarından biri olarak yer alacak.

MİLLET BAHÇELERİ NERELERDE VAR?

İSTANBUL'da 5 millet bahçesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle hizmete açılacak. Başakşehir Millet Bahçesi'nde gerçekleştirilecek törenle Çırpıcı Millet Bahçesi, Baruthane Millet Bahçesi, Kayaşehir Millet Bahçesi ve Hoşdere Millet Bahçesi hizmetine sunulacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, düzenlenen basın toplantısında İstanbul için yapılan millet bahçeleri hakkında bilgi verdi. Bugün, Başakşehir-Kayaşehir Millet Bahçesi'nde gerçekleşen toplantıya Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kurtoğlu da katıldı.

Kayaşehir ve Bahçeşehir Hoşdere'de yapılan millet bahçelerinin Emlak Konut tarafından yapıldığını söyleyen Uysal, "Yine Kayaşehir'de TOKİ tarafından da 1 milyon 200 bin metrekare ile Türkiye'nin en büyük parklarından birisi yapılacak. Onun 1'inci etabı yani bin 350 bin metrekaresi tamamlandı. Arazisi TOKİ'den büyükşehir belediyemiz tarafından protokolle devralınan Bakırköy'deki Ataköy Baruthane Millet Bahçesi ve Zeytinburnu'ndaki Çırpıcı Millet Bahçesi İstanbul için çok önemli bölge parklarındandır. İstanbul'umuza 1 milyon 400 bin metrekarelik 5 millet bahçesi kazandırdık" diye konuştu.

"ATATÜRK HAVALİMANI KAPANIP MİLLET BAHÇESİ OLACAK"

Bölgede park olarak geniş alanların millet bahçesine dönüştürüldüğünü belirten Uysal, "Atatürk Havalimanı kapandığı zaman orası da millet bahçesi olacak. Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz" ifadelerini kullandı.

İstanbul'un yeni cazibe merkezlerinden Başakşehir'de 280 bin metrekare alana inşa edilen ve Türkiye'nin ilk millet bahçelerinden olan Kayaşehir Millet Bahçesi 17 Kasım Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle hizmete açılacak.

KAYAŞEHİR MİLLET BAHÇESİ

Toplam 362 dönüm arazi üzerine kurulan ve 280 dönümü park ve bahçelere ayrılan Kayaşehir Millet Bahçesi; bitki çeşitliliği, özel filtre sistemiyle kendi kendini temizleyen 15 bin 600 metrekare büyüklüğünde Biyolojik Gölet'i, 42 bin metrekare etkinlik çayırı, yürüyüş ve bisiklet yolları ile İstanbul'un en büyük eğlence ve dinlence (rekreasyon) alanlarından biri olacak.

İçerisinde çeşitli türde 5 bin 570 adet ağaç ile 160 bin çalı ve bitki dikilen Millet Bahçesi'nde 30 bin metrekare alana Tematik Bahçe yapıldı. 25 tür bitkinin bulunduğu Tematik Bahçe'de; mis gibi kokan çiçeklerle bezenmiş Koku Bahçesi, rengârenk açan çiçeklerin yer aldığı Renk Bahçesi ve kelebeklerin sevdiği çiçeklerin dikildiği Kelebek Bahçesi yer alıyor.

BARUTHANE MİLLET BAHÇESİ

İstanbul'un en değerli arazileri arasında yer alan Ataköy'deki Baruthane arazisi vatandaşın hizmetine açılıyor. Baruthane Millet Bahçesi olarak restore edilen ve Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak olan parkın son hali havadan görüntülendi.
Baruthane Millet Bahçesi’nin açılış öncesi son hali havadan görüntülendi. Çalışmalar kapsamında Osmanlı Devleti'nin en büyük ve en modern baruthane tesislerinin kurulu olduğu ve İstanbul'un en değerli arazileri arasında yer alan Ataköy'deki Baruthane arazisi vatandaşın hizmetine açılıyor.

DENİZE GİRİLEBİLECEK

TOKİ tarafından 25 yıllığına İstanbul Büyükşehir Belediyesine kiralanan araziye dev bir park yapıldı. 60 dönümlük arazi yeşil alana çevrildi. Arazi içinde bulunan tarihi mekanlar da aslına uygun şekilde restore edildi. İBB tarafından millet bahçesi içerisinde park, yürüme alanları, iskele ve yeşil alan yapıldı. Vatandaşlar ayrıca Baruthane'den sahile uzanan yaklaşık 3 kilometrelik bir bant içerisinde denize girebilecek. Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak olan parkın son hali havadan görüntülendi.

TOKİ, mülkiyeti kendine ait olan ve 2010'da inşaat projesi yapılması için ihaleye çıkarılan arazideki projeyi iptal etmiş ve sonrasında arazinin millet bahçesi olarak kullanıma açılması kararlaştırılmıştı. Çalışmaları biten millet bahçesinin havadan çekilen görüntüleri hayran bıraktı.

ÇIRPICI MİLLET BAHÇESİ

Millet bahçeleri arasında 465 bin metrekare ile en fazla alana sahip olan Çırpıcı Millet Bahçesi, 6 etaptan oluşuyor. Projenin 4 etabı, 233 bin 600 metrekaresi tamamlandı.

HOŞDERE MİLLET BAHÇESİ

142 bin metrekare alana sahip bahçede 80 bin metrekarelik yeşil alan olacak. 34 farklı türde bin 900 ağaca ev sahipliği yapacak Başakşehir'de Hoşdere Millet Bahçesi'nin, 5 bin metrekare etkinlik çayırı ve 7 bin 400 metrekare biyolojik göleti de bulunacak.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Malatya´da stres atmak için 240 metre yüksekliğindeki seyir terasına çıkan ve bir anda yükseklik kor

240 metrede emekleyerek yürüdü

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Elleri tetikte gözleri semada iftar ve sahur yapıyorlar

Alzheimer'a neden olan alışkanlıklar