• $13,6972
  • €15,4374
  • 783.082
  • 1951.75
23 Haziran 2021 Çarşamba 09:09 | Son Güncelleme:

182 MHRS hastane randevu işlemleri nasıl yapılır? MHRS hastane randevu nasıl alınır?

182 MHRS hastane randevu işlemleri nasıl yapılır" MHRS hastane randevu nasıl alınır"

Hastanelere artık internetten MHRS hastane randevu sistemi ve 182 müşteri hizmetleri arayarak randevu işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Koronavirüs sürecinde daha çok kullanılmaya başlanan MHRS hastane randevu sistemi ile birlikte Türk sağlık sisteminde önemli bir modernizasyon adımı atılıyor. Vatandaş artık internetten tüm kamu hastanelerinin yanı sıra Koronavirüse karşı aşı uygulaması ve Ağız - Diş Sağlığı Merkezleri'ne de MHRS hastane randevu sistemi üzerinden randevu alabiliyor.

Koronavirüse karşı tedbir amaçlı uygulanan aşılar için hastanelerde randevu işlemleri şu sıralar revaçta. Hem aşı hemde diğer hastalıklar için randevu almak isteyen vatandaşlar Kamu hastane randevuları internette MHRS hastane randevu sistemine yoğunlaştı. Sağlık Bakanlığı'nın MHRS hastane randevu sistemi tüm vatandaşlar tarafından ücretsiz olarak 7 gün 24 saat kullanılabiliyor. MHRS hastane randevu sistemi yenilenen yüzü ile e-Devlet şifresi ile de giriş imkanı veriyor. Randevular aynı zamanda 182 müşteri hizmetleri üzerinden de yapılabiliyor...

Aşı seferberliği tüm ülkede devam ederken aşı randevusu için MHRS, e Nabız ve e Devlet ekranı en çok kullanılan internet sitesi haline geldi. Aşı yaptıracak olan vatandaşlar Merkezi Hekim Randevu Sistemi https://www.mhrs.gov.tr/ veya 182'den randevu alarak başvuru işlemlerini tamamlayacaklar. T.C. kimlik numarası" ve "T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi"ni yazarak 2023'e kısa mesaj (SMS) göndererek aşı sorgulamalarınızı da yapabilirsiniz.

RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Türkiye'de devam eden aşılama sürecinde aşı randevu işlemleri hız kazandı. aşı başvurusu işlemleri e-devlet, e-nabız, MHRS mobil uygulamaları üzerinden yapılacak. Adım adım aşı randevusu alma işleminin detayları şöyle;

MHRS üzerinden randevu oluşturmak için www.mhrs.gov.tr adresine girin. Üyeyseniz bilgilerinizi girerek sisteme giriş yapın. Eğer üye değilseniz "Üye Ol" seçeneğini tıklayıp üyelik oluşturun.br>

Koronavirüs aşı randevusu almak için sisteme giriş yaptıktan sonra "Aşı Randevusu Al" seçeneğini tıklayın.

TELEFONDAN AŞI RANDEVUSU ALMA

Telefondan aşı randevusu oluşturabilmek için Sağlık Bakanlığı MHRS sistemi olan 182 çağrı merkezini arayabilirsiniz. Ancak yoğunluk oluştuğu dönemlerde 182 çağrı merkezi hattı düşmemekte ve iletişimde problem yaşanabilmektedir.

Türkiye'de internet altyapısı 21.yüzyıl teknolojisinin hızla popülerleşmesi ile birlikte toplum genelinde oldukça yoğun şekilde kullanılmaya başlandı. Özellikle de kamu alanında da aktif şekilde kullanılmaya başlanan internet altyapısı günümüz vatandaşlarına internette MHRS hastane randevu sistemi hizmetlerini sunuyor.

Tüm vatandaşların internete erişim sağlayabildiği her yerden kolay bir şekilde kamu hastanelerine hastane randevularını alabilmelerine yardımcı olan Sağlık Bakanlığı'nın Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) online randevu uygulaması ücretsiz olarak 7 gün 24 saat kullanılabiliyor. Vatandaşların çok eski dönemlerden bu yana kamu hastanelerinde sağlık hizmeti alırken karşı karşıya kaldığı sorunların ve aksaklıkların giderilmesi sağlanıyor.

Türkiye'de özellikle kamu hastanelerinde çok eski dönemlerden bu yana süre gelen kemikleşmiş sorunların giderilerek, vatandaşların mağduriyetlerinin engellenmesi ve aynı zamanda da çağdaş ve gelişen Türkiye'de sağlık hizmetlerinin 21.yüzyıl dünyasında olması gereken kalite standartlarına ulaştırılabilmesi amacı ile Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık alanında da internet etkin biçimde kullanılmaya başlandı. Özellikle de elektronik ortam üzerinde Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete açılan MHRS hastane randevu sistemi ile birlikte Türkiye'deki kamu hastanelerinde yaşanan büyük ve ciddi yoğunluğun önüne geçilerek, vatandaşların kamu hastanelerinde daha konforlu ve daha modern sağlık hizmetlerinin alabilmeleri hedefleniyor.

Özellikle de Türkiye'deki tüm kamu hastanelerinde fiziki teknolojik altyapı yönünden modernizasyon çalışmalarını tüm hızı ile sürdüren Sağlık Bakanlığı tarafından elektronik ortam üzerinde hizmete açılan MHRS hastane randevu sistemi de bu alanda çok önemli katkılar sağlıyor. Çünkü günümüzün ileri nesil akıllı mobil cihazları sayesinde yaşamının neresinde olursa olsun internet ortamına erişim sağlayabilme şansına sahip olabilen vatandaşlar artık sabahın ilk ışıkları ile kamu hastanesine giderek sıra numarası alabilmek için bir sıra, muayene olabilmek için sıra gelmesini bekleme çerçevesinde bir sıra daha bekleme çilesi sona eriyor. Böylelikle vatandaş internette yer alan Sağlık Bakanlığı'nın MHRS hastane randevu sistemini kullanarak Türkiye'deki her bir 2. Kademe kamu hastanelerine ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri'ne online hastane randevusu alabilme şansına sahip olabiliyor.

İnternette yer alan ve geçtiğimiz dönem içersinde güncellenen yapısı ile daha pratik kullanışlılığa sahip olan ve e-Devlet entegrasyonu ile vatandaşların e-Devlet şifresini kullanarak da giriş yapabildiği MHRS hastane randevu sistemi üzerinde vatandaşlar il, ilçe, poliklinik, poliklinik yeri ve hekim seçimleri yapabilme özgürlüğüne sahip olabiliyor.

Özellikle de internete erişim sağlanabilen her noktadan her türlü sağlık sorununa ilişkin olarak ilgili hastanelerin ilgili bölümlerinden randevu alımlarını birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilmek mümkün oluyor. Ancak vatandaşların MHRS hastane randevu sistemi üzerinden randevularını alabilmeleri için öncelikli olarak sisteme üye olmaları gerekiyor.

MHRS hastane randevu sistemine üyelik işlemleri kimlik bilgileri, iletişim bilgileri ve güvenlik bilileri gibi aşamalardan oluşurken vatandaşlar üyeliklerinin ardından T.C. kimlik numaraları ve üyelikleri sırasında belirledikleri şifreleri ile sisteme giriş yapabiliyor.

Arazilerin yeni 'gözü': Ondan habersiz kuş uçmayacak!
Arazilerin yeni 'gözü': Ondan habersiz kuş uçmayacak!

Arazilerin yeni "gözü": Ondan habersiz kuş uçmayacak!

Dünyada sayılı ülkeler arasındayız... 'Yeni süper malzeme' Borofen Türkiye'de üretiliyor
Dünyada sayılı ülkeler arasındayız... 'Yeni süper malzeme' Borofen Türkiye'de üretiliyor

Dünyada sayılı ülkeler arasındayız... "Yeni süper malzeme" Borofen Türkiye'de üretiliyor

Avokado çekirdeğinden üretti... Ortaokul öğrencisinin projesi birinci oldu
Avokado çekirdeğinden üretti... Ortaokul öğrencisinin projesi birinci oldu

Avokado çekirdeğinden üretti... Ortaokul öğrencisinin projesi birinci oldu

<p> </p>

Mesut Özil - Vitor Pereira arasında soğuk savaş devam mı ediyor?

İstanbul'da uzay sergisi!

İHH'den tohum desteği

Kedilerden insanlara parazit geçer mi? İşte araştırmanın sonuçları