• $9,6129
  • €11,1983
  • 553.176
  • 1479.93
5 Mayıs 2021 Çarşamba 17:35 | Son Güncelleme:

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki denetime çevik kuvvet de katıldı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki denetime çevik kuvvet de katıldı
DHA

Tam kapanma sürecinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde denetim yapıldı. Çevik kuvvet ekiplerinin de katıldığı denetimde izin belgeleri tek tek kontrol edildi.

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında tam kapanma sürecinde İstanbul genelinde 305 noktada denetim yapıldı. Çevik kuvvet ekiplerinin de dahil olduğu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki denetimde durdurulan metrobüste izin belgesi olmayan yolcuya ceza kesildi.

DHA'nın haberine göre, koronavirüs tedbirleri kapsamında 29 Nisan'da başlayan 17 günlük tam kapanma sürecinde İstanbul genelinde yapılan denetimlere trafik ve asayiş ekiplerinin yanı sıra çevik kuvvet polisleri de katılıyor. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Anadolu'dan Avrupa'ya geçiş yönünde oluşturulan denetim noktasında Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri ve çevik kuvvet polisleri araçları tek tek durdurarak içeride bulunan kişilerin izin belgelerini kontrol etti. Ayrıca güvenlik noktasından geçen metrobüsler de durduruldu. Yolcuların izin belgeleri titizlikle kontrol edilirken izin belgesi olmayan bir kişiye ceza kesildi. Metrobüsten indirilen yolcu, "İşim yoktu, hava alayım dedim. Arkadaşlarla özel bir misafirim vardı Almanya'dan gelen. Kıramadım geldim. Sağ olsun polis ağabeylerimiz yardımcı oluyor." dedi.


Öte yandan denetim noktasında TOMA , Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis köpeği ve Jammer hazır bulundu. İstanbul genelinde hafta içi 18 bin 800, hafta sonu ise 21 bin personelin 305 ayrı noktada denetim yaptığı öğrenildi. Ayrıca İstanbul genelinde bulunan Jandarma bölgesinde ise 109 noktada 1783 personel ile denetim yapıldığı bildirildi. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişinde yapılan denetim havadan da görüntülendi.

  • istanbul köprü denetim
  • 15 temmuz köpürü denetim
  • korona denetimleri
<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi