• $7,84
  • €9,3621
  • 447.89
  • 1283.58
29 Ekim 2020 Perşembe 22:19 | Son Güncelleme:

Meteoroloji'den sağanak uyarısı

Meteoroloji'den sağanak uyarısı
AA

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bugün İstanbul ve çevre illerde sağanak yağış beklendiği bildirildi. Vatandaşlara olası su baskınları, yıldırım ve ulaşımda yaşanacak aksamalarla ilgili uyarılar yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın İstanbul ve çevre illeri etkisi altına alması beklenen sağanak yağışta olası su baskınları, yıldırım ve ulaşımda yaşanacak aksamalarla ilgili vatandaşları uyardı.

AA'nın aktardığı habere göre, kuvvetli yağışın öğle saatlerinden itibaren İstanbul, Marmara’nın doğusu, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik ve Eskişehir ile zamanla Batı Karadeniz’in kıyı kesimleri ve Düzce, Zonguldak, Bartın'da etkili olması öngörülüyor.

İstanbul'un Anadolu Yakası'nın kuzey kesimleri ile Kocaeli'nin Kandıra, Sakarya'nın Kaynarca ve Ferizli ilçelerinde ise yağışların yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

ANTALYA VE ISPARTA İÇİN UYARI

Meteoroloji'den yapılan son uyarıya göre bugün Antalya’nın Aksu, Serik, Manavgat ve İbradı İlçeleri ile Isparta çevrelerinde kuvvetli yağış bekleniyor.

<p>Editör: Ezgi Aşık / <a href='mailto:ezgi.asik@turkmedya.com.tr'>ezgi.asik@turkmedya.com.tr</a></p

Fransa'da öfke dinmiyor… Ülkede son durum ne?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Suların çekilince kayık mezarlığı ortaya çıktı

Zeytinin az bilinen faydaları