• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
22 Mayıs 2021 Cumartesi 09:47 | Son Güncelleme:

Meteoroloji bazı bölgeleri şiddetli rüzgar ve sağanak yağışa karşı uyardı

Meteoroloji bazı bölgeleri şiddetli rüzgar ve sağanak yağışa karşı uyardı

Meteoroloji son hava durumu tahminlerine göre, 22 Mayıs Cumartesi günü Karadeniz, Akdeniz ve Doğu Anadolu bölgelerinde şiddetli rüzgar ve yer yer fırtına bekleniyor. Özellikle Çankırı, Kayseri, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale, Çorum, Ordu, Giresun ve Sivas çevrelerinde ise sağanak yağışın etkili olması öngörülüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı güncel hava durumu raporunda kuvvetli rüzgar ve sağanak yağışa karşı dikkatli olunması yönünde vatandaşlara uyarı yapıldı.

Yağışların Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Çankırı, Kayseri, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale, Çorum, Ordu, Giresun ve Sivas çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgarın ise Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi öngörülüyor.

TOZ AŞIMINA DİKKAT

Tüm bu verilere karşılık Meteoroloji, vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması yönünde uyarı yaptı.

Ayrıca Suriye kaynaklı toz taşınımının Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Batman, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Siirt ve Şırnak çevrelerinde etkisini devam ettirmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, "Görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." ifadeleri kaydedildi.

HAVA SICAKLIKLARI

Hava sıcaklığının ise iç kesimlerde hissedilir derecede (6-14 derece) olmak üzere kuzey, iç ve doğu bölgelerde azalacağı, Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege'de 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!</p>

Saklambaç Ustası Bu Tarla Faresini 'Görmelisin'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi

Sel felaketinin çevre sorunlarına da yol açan izleri 3 aydır silinemedi