• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
25 Mart 2018 Pazar 23:25 | Son Güncelleme:

Meteoroloji uyardı! Yurdu etkisi altına alacak

Meteoroloji uyardı! Yurdu etkisi altına alacak

Meteoroloji'den son dakika uyarısı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, batıyı etkisi altına alacak 'toz taşınımı' geliyor. Peki Türkiye'de bu hafta havalar nasıl olacak, yağışlar kaç gün devam edecek?

Türkiye'yi etkisi altına alan sağanak yağış ve fırtının yanı sıra yarın Kuzey Afrika'dan 'toz' geliyor. Meteoroloji tarafından yapılan açıklamaya göre Kuzey Afrika'dan gelen toz pazartesi günü sabah ilk saatlerden itibaren  Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'i geceye kadar etkisi altına alacak. Meteoroloji yaptığı uyarıda ulaşımda yaşanacak sıkıntılara da dikkat çekti. Peki Türkiye'de hava bu hafta nasıl olacak, yağışlar devam edecek mi?

BİRÇOK BÖLGEDE SAĞANAK YAĞIŞ VAR

Yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Adana'nın kuzey ve doğusu, Osmaniye, Hatay kıyıları, Erzurum, Kars, Ardahan ve Erzincan çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Hava sıcaklığının ise doğu kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU

İstanbul'da hafta sonu etkisini gösteren yağış pazartesi günü şehri terk ediyor. Salı günü sağanak yağış devam etse de bu hafta İstanbul'u güneşli hava bekliyor.

ANKARA HAVA DURUMU

Ankara bu haftaya güneşli başlayacak. Çarşamba gününe kadar devam edecek olan yağış bir gün ara verecek. 

ANKARA HAVA DURUMU

Ankara bu haftaya güneşli başlayacak. Çarşamba gününe kadar devam edecek olan yağış bir gün ara verecek. 

MİLLİYET

<p>Bedir Acar: </p><p>'Kur'an'da iki yerde geçen ve Hz. Ya'kūb'un ikinci adı veya lakabı olan İ

Vicdan öldüğünde geriye ne kalır?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi