• $7,3549
  • €8,9273
  • 438.734
  • 1498.32
26 Kasım 2020 Perşembe 12:34 | Son Güncelleme:

Mermeri altın diye satan şahıs, bu kez de külçe görünümlü çakmakla dolandırdı

Mermeri altın diye satan şahıs, bu kez de külçe görünümlü çakmakla dolandırdı
DHA

Mersin'de, sarı alüminyum folyoya sardıkları mermer parçasını altın olduğunu öne sürüp, dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla tutuklanan M.Ç., cezaevinden izinli çıkıp ağabeyi M.Ş.Ç. ile birlikte 20 TL değerindeki külçe altın görünümlü çakmağı bir kişiye 3 bin 700 TL'ye sattı.

Mersin'de daha önce folyolu mermeri altın diye sattığı iddiasıyla tutuklanan şahıs, şimdi de 20 TL değerindeki külçe altın görünümlü çakmağı 3 bin 700 TL'ye sattı.

DHA'da yer alan habere göre, kent merkezinde 23 Kasım günü, H.K.’nın yanına gelen 2 kişi, ellerinde bulunan külçe altını 3 bin 700 TL’ye satmak istediklerini söyledi. Parayı teslim edip altın olduğu iddia edilen parçayı alan H.K. hemen kuyumcuya gitti. Kuyumcunun yaptığı incelemede, kendisine külçe altın olduğu iddiasıyla satılan parçanın 20 TL’lik çakmak olduğunu öğrenen H.K., dolandırıldığını anlayınca polise giderek şikayetçi oldu.

Olayla ilgili soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, satışın gerçekleştiği bölgedeki mobese ve güvenlik kameralarını inceledi. Ekipler, şüphelilerin M.Ç. ile ağabeyi M.Ş.Ç. olduğunu tespit etti. Adresleri belirlenen şüpheliler gözaltına alındı. Sorgulanmak üzere emniyete götürülen şüpheliler işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece ev hapsine çarptırıldı.

MERMERİ ALTIN DİYE SATMIŞTI

Öte yandan, M.Ç.'nin, 4 Eylül'de biri kadın 2 arkadaşı ile birlikte, mermer parçalarını sarı folyoya sararak 3 kişiyi, 27 bin 300 TL dolandırdığı gerekçesi ile tutuklanarak cezaevine konulduğu, kısa bir süre önce de cezaevinden izinli olarak çıktığı ortaya çıktı.


Haberin Özeti

Mersin'de, sarı alüminyum folyoya sardıkları mermer parçasının altın olduğunu öne sürerek dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla tutuklanan bir kişi, cezaevinden izinli çıktığı gün yeni bir katakulliye imza attı.

YAŞANANLAR
• Mermer parçalarını sarı folyoya sararak 3 kişiyi 27 bin 300 TL dolandırdı.
• Cezaevinden izinli çıktığı gün abisiyle yeni bir plan yaptı.
• 20 TL değerindeki külçe altın görünümlü çakmağı bir kişiye 3 bin 700 TL'ye sattı.
<h3>Akşam Gazetesi Spor Editörü Şafak Gözmen maçı, AKŞAM TV izleyenleri için yorumladı.</h3>

Başakşehir-Trabzonspor maç yorumu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları