• $9,3714
  • €10,9127
  • 534.241
  • 1417.7
26 Mayıs 2021 Çarşamba 23:29 | Son Güncelleme:

Merkel görmüyor, Maide anne pes etmiyor

Merkel görmüyor, Maide anne pes etmiyor
AA

Almanya'dan Diyarbakır'a evlat dayanışması. Almanya'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan kızına kavuşmak için eylemini devam ettiren Maide T, gelecek ay Diyarbakır'a giderek oradaki annelerle dayanışma içerisinde olacağını söyledi.

Almanya'da 12 Kasım 2019'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T.'nin annesi Maide T., Berlin'de kızına kavuşmak için düzenlediği eylemini devam ettiriyor. Maide T., gelecek ay Diyarbakır'a giderek oradaki annelerle dayanışma içerisinde olacağını söyledi. Acılı anne haziran ayı başında Türkiye'ye gideceğini belirterek, "Onlarla sürekli iletişim halindeyim. Onlar beni sürekli arayarak eylemime destek verdi. Ben de şimdi Diyarbakır'a giderek onlarla dayanışma içinde olacağım. Hepimiz terör örgütü tarafından kaçırılan çocuklarımıza kavuşmayı umut ediyoruz. Amacımız çocuklarımızın terör örgütünün elinden kurtulması" dedi.

ALMAN MAKAMLARI SESSİZ

"Okula gidiyorum" diyerek evden ayrılan kızından haber alamayan Maide T., bugüne kadar Alman makamlarının ve Alman medyasının bu konuya ilgi göstermemesini eleştirdi. Maide T., Şubat 2020'den bu yana terör örgütü PKK'ya karşı eylem yapıyor.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>İnsanlar her yıl 4,5 trilyon sigara  izmaritini doğaya atıyor. B

Trilyonlarca sigara izmariti nereye gidiyor?

Cerrahpaşa'da yeni yoğun bakım servisleri açıldı

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar