• $13,4709
  • €15,3873
  • 787.776
  • 2085.76
9 Kasım 2021 Salı 07:07 | Son Güncelleme:

Meral Akşener 'ihraç' demedi! Sövgüye 'öfke' dedi, geçti

İYİ Parti lideri Meral Akşener, adeta akladı. Şehit aileleri ve gaziler Meclis'te toplandı. "O küfür bütün şehit ailelerine edilmiştir." Şehit aileleri ve gaziler, Meral Akşener ve Lütfü Türkkan hakkında suç duyurusunda bulundu. Aileler, “O küfür bütün şehit ailelerine edildi, gereği yapılmalı” dedi. İYİ Parti, şehit yakınına küfür eden Lütfü Türkkan'ı ihraç edemedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Diyarbakır Şubesi Başkanı Reşit Can, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek Lütfü Türkkan ve Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulundu. Can, Diyarbakır Adalet Sarayı önünde şunları söyledi:

BEDELİ ŞEHİTLER ÖDEDİ

"Bütün şehit ailelerine küfredilmiştir. 'Burası Kürdistan'dır, burada ne işiniz var' dendiğinde, Meral Akşener'in kendisi o şahsa cevap vermiş olsaydı; vekili bugün harekette bulunmazdı. Kendileri bugün Türkiye toprakları üzerinde rahat gezip vekillik yapabiliyorlarsa, şehidimin verdiği bedelin hatırına gezebiliyor. İYİ Parti ve milletvekilini yüce Türk adaletine ve milletine havale ediyoruz."

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ankara Şube Başkanı Alparslan Fırat, dernek üyeleriyle TBMM Çankaya girişi yanındaki Mil- li Egemenlik Parkı'nda basın toplantısı düzenledi. Fırat, basın toplantısında, "söz konusu vatansa gerisi teferruattır" diyen bir ecdadın torunları olarak bu coğrafyada bin yıldır bedel ödediklerini söyledi. Fırat, Türkkan'ın yakışıksız tavrıyla, bebek katili terör sevicilerinin ekmeğine yağ sürdüğünü vurguladı.

TÜRKKAN'A İSTİFA ÇAĞRISI

Tunceli Şehit ve Gazi Sendikaları İl Yönetimi de Türkkan'ı protesto ederek istifaya çağırdı. Tunceli Şehit Gazi Sendikaları İl Başkanı Semin Ergin, "Gazi Meclisi'mizin bahçesinden dahi geçmemesi gerekiyor. Derhal istifaya çağırıyoruz" dedi.

AKŞENER'DEN TUHAF ÇIKIŞ

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Lütfü Türkkan'ın şehit yakını Tahir Gümren'e ettiği küfre sessiz kalan Akşener, vekillerine "Bu olayı tasvip etmemiz mümkün değil. Vatandaşla diyaloglarınızda soğukkanlılığınızı koruyun, öfkenize mağlup olmayın Gündemi değiştirmelerine müsaade etmeyeceğiz. Bizi sahadan çekmek istiyorlar" ifadelerini kullandı.

ŞEHİDİN KARDEŞİ DE SUÇ DUYURUSU YAPTI

Türkkan'ın hakaret ettiği şehit yakını Tahir Gümren ile Bingöl Şehit Aileleri Gazileri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) Başkanı Naim Tan da Bingöl Adliyesi'ne giderek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Adliyeye Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen de gelerek destek verdi. Tahir Gümren, "Benim açıklayacağım başka bir şey yoktur. Türk adaletine güveniyorum, bugün başvurumuzu yaptık" dedi.

TÜRKKAN'IN YERİNE ERHAN USTA SEÇİLDİ

İYİ Parti TBMM Grubu'nda, Lütfü Türkkan'ın istifasıyla boşalan Grup Başkanvekilliği için yapılan seçimde yeni isim Samsun Milletvekili Erhan Usta olarak belirlendi.

CHP'DEN KÜFRE DESTEK GELDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Merkez MYK gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunurken gazetecilerin Türkkan ile ilgili sorularına da yanıt verdi. Öztrak, "Bu işte ağır bir provokasyon açık. Bu hayatın olağan akışına uyan bir durum değil. Daha önce Rize'de Akşener'e yönelik gerçekleşen provokasyon ortada. Hepimiz bu tür provokasyonlara karşı tedbirli olmalıyız. Provokasyonla ilgili Cumhuriyet savcıları soruşturma açmış mıdır" dedi.

İP'Lİ BAŞKAN KÜFRE 'ONURLU DAVRANIŞ' DEDİ

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, şehit ailesine küfreden Lütfü Türkkan'a sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla destek verdi: "Onurlu davranışın ne olduğunu bilmeyenlere küpe olsun! Küfürden dolayı, onurlu bir davranış sergileyen Lütfü Türkkan Bey'i tebrik ediyorum."

Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...
Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...

Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...

Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek
Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek

Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek

Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu
Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu

Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi