• $7,3609
  • €8,9342
  • 417.44
  • 1474.43
30 Ağustos 2012 Perşembe 11:30 | Son Güncelleme:

Meleğimin katilini bulun

Meleğimin katilini bulun

Karabağlar'daki 'maganda kurşunu' yalnız Umut'u ve ailesini değil, Cansu Öğretmen'ini de yaktı. Mesleğe yeni başlayan Cansu Erkal'ın tek dileği, 'Oğlum gibiydi. O benim küçük meleğimdi' dediği Umut'un katilinin bulunup cezalandırılması

Onur TUNGUT / İZMİR

İzmir'de kaydırakta oynarken sırtına saplanan kör mermiyle hayatını kaybeden 6 yaşındaki Umut Ceylan'ın anasınıfı öğretmeni Cansu Erkal yıkıldı. Acı haberi alır almaz ailenin yanına koşan dönen Cansu Öğretmen, yaşadığı acıyı AKŞAM'la paylaştı.

ONU UNUTMAYACAĞIM
Cansu Öğretmen 'Meleğimi kaybettim' diyor. Sürekli ağlayan genç öğretmen, 'Umut çevresine ışık ve mutluluk saçan sevgi dolu bir çocuktu. Pırıl pırıl bakan masmavi gözleriyle yaptığı zıpırlıklarla sınıfımızın neşe kaynağıydı. Bir gün okula gelmese bütün arkadaşları özlemle onu beklerdi. Okulun bahçesinden topladığı çiçekleri getirirdi. Onu hep sınıfta arkadaşlarıyla oynarken, gülümserken hatırlayacağız. Onun tek isteği parkta oynamak, kaydıraktan kaymaktı. Böyle bir sonu hak etmeyecek kadar masumdu. Küçücük meleğimizin katilinin bulunması artık bizim tek umudumuz' dedi. Burak Karadağ'la nişanlı olan Cansu Öğretmen okul fotoğrafçısı nişanlısıyla Umut sayesinde tanıştığını belirtirken, 'Bizi o birleştirdi. O bizim meleğimiz oldu' diyerek Umut'u hiçbir zaman unutmayacağını dile getirdi. Cansu Erkal, çok sevdiği öğrencisi Umut'un anaokulundan mezun olurken karnesini verdiği zaman bile gözyaşlarını tutamadığını söyledi.

O, BİZİM AŞKIMIZIN UMUDUYDU
Umut'un ölüm haberini alır almaz Cansu öğretmenin Çeşme'deki tatilini yarıda keserek İzmir'e döndüğünü söyleyen nişanlısı Burak Karadağ, 'Umut doğduğu zaman ailesi kiracımızdı. Umut elimize doğdu. Annem Umut’un cici annesiydi. Ben fotoğrafçıyım. Okulda Umut'un ve arkadaşlarının fotoğraflarını çekiyordum. Sınıfta Umut'un fotoğrafını çekerken birlikteliğimizin ilk adımlarını attık. Cansu ile nişanlandık. Şimdi yine onun sayesinde evlilik planları yapıyoruz. Cansu onu bir başka sevdi. Umut bizim için çok özeldi. Minik Umut bizim umudumuz oldu. Durum böyle olunca acımız da çok. Biz bir an önce katillerin bulunmasını ve en ağır cezayı almasını istiyoruz' diye konuştu.

<p>Ermenistan ordusundan Paşinyan'a istifa çağrısı!</p><p>GENELKURMAY BAŞKANI GÖREVDEN ALI

25 Şubat 2021 Güncel Haberler

Azerbaycan'da, Hocalı Katliamı'nın 613 kurbanı anılıyor

Türk İslam Eserleri Müzesi ziyaretçilerini tarih yolculuğuna çıkarıyor

İnsanlık tarihinin kara lekesi: Hocalı Katliamı'nın yürek yakan fotoğrafları