• $7,8452
  • €9,2961
  • 483.566
  • 1220.02
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
24 Haziran 2020 Çarşamba 08:19 | Son Güncelleme:

Mehmetçiğin yeni hedefi terör örgütünün en önemli barınma alanlarından Keşan kampı

Mehmetçiğin yeni hedefi terör örgütünün en önemli barınma alanlarından Keşan kampı

Haftanin bölgesinde başlatılan Pençe-Kaplan harekâtı sonrası Şeraniş, Pirbela, Şeşdara ve Pusağa Vadisi teröristlerden temizlenirken, bu 4 kamp alanındaki silah mevzii, mühimmat, erzak depoları, tıbbi ilaç yüklü 2 revir kullanılamaz hale getirildi. Yeni hedef ise terör örgütünün en önemli barınma alanlarından Keşan kampı. Burası da teröristlerden temizlenirse TSK bu bölgede artık tamamen kalıcı olacak ve yeni üsler ile gözetleme kuleleri inşa ederek teröristlerin burada varlık göstermesinin tamamen önüne geçecek.

Mehmetçiğin yeni hedefi terör örgütünün en önemli barınma alanlarından Keşan Kampı. Önceki gün helikopterlerle bölgeye indirilen 700 komando bölgeyi çembere aldı.

6 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Sabah'ta yer alan habere göre, Haftanin içindeki Keşan, Kaşuran, Perak, Banike, Mergasor, Hantur Dağı, Sipan ve Akrep ve Kasroki tepesinde şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Çaresizce kaçmaya çalışan teröristler, sıcak takibi önlemek ve zaman kazanmak için de stratejik noktalara EYP'ler tuzaklıyor. Bölgede son 48 saatte 87, son bir haftada ise 400'ün üzerinde EYP imha edildi. Haftanin alanı içindeki Süryani Köyü Isiv Ava kırsalına ve Amediye İlçesinin Sergele bölgesine doğru kaçan teröristler, iki F-16 tarafından yoğun biçimde bombalandı. Dün bölgede düzenlenen hava harekatlarında 6 terörist etkisiz hale getiridi.

TÜRKİYE'YE SIZMALAR TÜMDEN BİTECEK

Hantur Dağı, Akrep Tepesi, Banike bölgesi teröristlerden tamamen temizlendikten sonra Keşan Kampı da teröristlerden temizlenirse TSK bu bölgede artık tamamen kalıcı olacak ve yeni üsler ile gözetleme kuleleri inşa ederek teröristlerin burada varlık göstermesinin tamamen önüne geçecek. Böylelikle sınır karakollarına saldırı girişimleri ve Türkiye'ye sızmalar da tümden bitecek.

KROKİLER ELE GEÇİRİLDİ

Pençe-Kaplan harekatında teröristlerin Temmuz'da Haftanin'in karşısındaki Karaçalı, Geymuşula, Kokpi ve Elemun Hudut Komutanlıklarına ve üs bölgelerine saldırı planladıklarına ilişkin basit krokiler ele geçirildi. Bunun üzerine Uludere'deki bu 4 üs bölgesine takviye birlikler sevk edildi.

<p>Milli Savunma Bakanlığı, Minyatür Bomba Projesi kapsamında taaruz test atışının başarıyla gerçekl

MSB görüntüleri paylaştı: Minyatür Bomba Projesi başarıyla test edildi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Sur'daki tescilli ''Diyarbakır evleri'' restore ediliyor

Kırklareli'nde bir köy karantinaya alındı