• $ 5,8337
  • € 6,4964
  • 281.487
  • 94896.2
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Mehmet Şevket Eygi kimdir? Mehmet Şevket Eygi vefat etti..

Türk gazeteci yazar Mehmet Şevket Eygi hayatını kaybetti. 7 Şubat 1933 yılında Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde doğan Mehmet Şevki Eygi Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezunudur. Peki, Mehmet Şevket Eygi kimdir?

Kalp yetmezliği tedavisi gören Mehmet Şevket Eygi tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Mehmet Şevket Eygi hakkında aramalar yapılmaya başlandı. 

CENAZESİ FATİH CAMİİ'NDEN KALDIRILACAK 

Mehmet Şevket Eygi'nin cenazesi 13 Temmuz Cumartesi  günü (bugün) ikindi namazını müteakiben Fatih Camii’nden kaldırılacak.

MEHMET ŞEVKET EYGİ KİMDİR?

Gazeteci-yazar. 7 Şubat 1933, Ereğli / Zonguldak doğumlu. Anne tarafından dedesi Kolağası Neşet Bey'in torunu, öğretmen bir annenin oğlu olarak dünyaya geldi. Öğrenimine 1940 yılında Galatasaray Lisesi'nin ilkokul kısmında başladı. Burada Ünlü kaleci Turgay Şeren, milletvekilliği yapmış fabrikatör Memduh Gökçen, sınıf arkadaşları oldu. Lise döneminde Abdi İpekçi, Mümtaz Soysal ile birlikte okudu. Fransızcayı mükemmel bir seviyede öğrendiği bu okulda Osmanlı nazırlarından Raşit Erer, Birinci TBMM'de Aydın Mebusu olan Enver Tekand, Orhan Şaik Gökyay, Nihat Sami Banarlı, Ahmet Kutsi Tecer gibi önemli hocalardan ders aldı.

BAŞKAN ERDOĞAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYINLADI

Başkan Erdoğan Twitter hesabı üzerinden yayınladığı mesajda, "Ülkemizin yetiştirdiği en önemli mütefekkir ve münevverlerden biri olan Muhterem Mehmed Şevket Eygi Beyefendi'nin vefatını derin bir teessürle öğrendim. Mehmed Şevket Eygi'ye Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum" ifadelerine yer verdi.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Midyat Hükümet Konağı´nda bulunan SGK İlçe Müdürlüğü’ne işlem yapmak üzere torunu ile birlikte ge

Polis Memurundan Takdir Toplayan Hareket

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

ABD YPG'yi tünel savaşı için eğitti

Terör örgütünün kış üslenmesine fırsat verilmiyor