• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
10 Mart 2021 Çarşamba 18:50 | Son Güncelleme:

Mehmet Fatih Çıtlak, Miraç Kandili sohbeti! Kanal D Mehmet Fatih Çıtlak ile kandil programı ne zaman?

Mehmet Fatih Çıtlak, Miraç Kandili sohbeti! Kanal D Mehmet Fatih Çıtlak ile kandil programı ne zaman"

Mehmet Fatih Çıtlak'ın sohbetleri ile birilkte hayatı ve kariyeri her yapacağı program ile birlikte araştırılan konular arasında. M. Fatih Çıtlak ile Miraç Kandili Özel programında ünlü hafızlar ve kariler Kanal D ekranlarında bir araya gelecek. Peki Mehmet Fatih Çıtlak kimdir, kaç yaşında, nereli? 10 Mart Miraç Kandili Özel programı ne zaman saat kaçta yapılacak?

M. Fatih Çıtlak ile Miraç Kandili Özel Yayını bugün düzenlenecek. Semaların nurlandığı, tüm kainatın hatta kalplerin nur ile dolduğu dopdolu olduğu bu gecede Miraç Kandili'nin fazileti ve önemi ele alınacak. Söz konusu sohbetleriyle büyük heyecanla beklenen Fatih Çıtlak kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Miraç Kandili sohbetleri, özel pragram ve M. Fatih Çıtlak ile ilgili merak edilenler...

M. FATİH ÇITLAK İLE MİRAÇ KANDİLİ ÖZEL PROGRAMI NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

M. Fatih Çıtlak ile Miraç Kandili Fragmanı yayında! M. Fatih Çıtlak'ın sunumuyla Miraç Kandili Özel yayını Çarşamba akşamı 23.30'da Kanal D'de!

MEHMET FATİH ÇITLAK KİMDİR?

Mehmet Fatih Çıtlak, 1967 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Liseyi Fatih İmam Hatip Lisesi'nde bitiren ilahiyatçı üniversite eğitimini İstanbul Marmara Üniversitesi Türkoloji Bölümü'nde Arapça ve İslâmî ilimler bölümünde tamamladı.

İslâm tarihi ve tasavvuf konularında radyo ve televizyon programları yapan Mehmet Fatih Çıtlak, pek çok sempozyum, panel ve konferansta konuşmacı olarak yer aldı.

Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi'nde devam eden Mesnevî sohbetleri, Cumhuriyet tarihindeki katılımı en çok ve en uzun süreli kültürel faaliyetlerden biridir.

Kültür Bakanlığı'na bağlı İstanbul Tarihî Türk Müziği Topluluğunda misafir sanatçı ve semazen olarak yurt içi ve yurt dışı birçok organizasyonda bulunan ünlü ilahiyatçı İstanbul Bilim Sanat Eğitim ve Kültür Derneği'nin de kurucularındandır. İstanbul Sümbül Efendi'de bulunan İs ve Kültür Derneği'nde Osmanlıca ve hat derslerine de katılan Mehmed Fatih Çıtlak, pek çok ilmî çalışmaya katkısının yanında kurucusu olduğu Keşkül dergisinde Mehmed Fatih imzasıyla yazı yayımlamaktadır.

Yerli ve yabancı, sesli, görüntülü pek çok yapımda müzik yönetmenliği, sanat danışmanlığı ve metin yazarlığı vazifelerini icra etti, bu çalışmalarından dolayı birçok ödüle layık görülen Mehmed Fatih Çıtlak halen beğeniyle takip edilen radyo ve televizyon programlarını sürdürmektedir.

Mehmet Fatih Çıtlak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın eşi Reyyan Uzuner'in dayısıdır.

Mehmet Fatih Çıtlak, daha önce TRT'de 'Gece Kahvesi' adıyla ramazan programı, atv'de de iki yıl sahur programı yaptı, 2014 yılında da ATV televizyon kanalında bir program sunmaktadır.

Mehmet Fatih Çıtlak, evlidir ve 4 çocuğu vardır.

<h3>Maç öncesi iki takımın son durumunu Akşam Gazetesi Spor Editörü Şafak Gözmen AKŞAM TV'ye değerle

Galatasaray - Beşiktaş Derbi Önü

Ankara'da barajlardaki su miktarı bir ayda yüzde yüz arttı

Çin'in kontrolden çıkan roketi ilk kez görüntülendi

Pençe-Yıldırım operasyonunda PKK'ya ait mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi