• $8,364
  • €10,1823
  • 497.552
  • 1446.9
03 Nisan 2018 Salı 22:50 | Son Güncelleme:

Mehmed Bir Cihan Fatihi'nde Bizans'a savaş ilanı

Mehmed Bir Cihan Fatihi'nde Bizans'a savaş ilanı

Mehmed Bir Cihan Fatihi 2. bölümde, Fatih imparator olduktan sonra ilk icraatı ise Bizans’a savaş ilan etmek oluyor. Bir elçi Konstantinos’a haber getirerek Fatih’in savaş ilan ettiğini anlatıyor.

Mehmed Bir Cihan Fatihi 2. bölümde, Fatih imparator olduktan sonra ilk icraatı ise Bizans’a savaş ilan etmek oluyor. Bir elçi Konstantinos’a haber getirerek Fatih’in savaş ilan ettiğini anlatıyor. Eleni ise bu gerçekle yüzleşmek istemese de Fatih ile konuşunca yakında bir savaşın patlayacağını anlıyor. 

Mehmet Han Paşa sonunda imparatorluk tahtına oturuyor. Tüm halkın ve askerlerin önünde diz çökerek Fatih’in hükümdarlığını memnuniyetle kabul ettiği görülüyor.

Fatih imparator olduktan sonra ilk icraatı ise Bizans’a savaş ilan etmek oluyor. Bir elçi Konstantinos’a haber getirerek Fatih’in savaş ilan ettiğini anlatıyor. Eleni ise bu gerçekle yüzleşmek istemese de Fatih ile konuşunca yakında bir savaşın patlayacağını anlıyor. Çandarlı Halil Paşa elini öperek hükümdarlığını kabul ettiği Fatih’in bu kadar aceleci davranmasına kızıyor.  Bu yüzden herkesi uyararak Fatih’in yanlış yaptığını söylüyor.

Fakat bu söylemler Çandarlı Halil Paşa’nın sonunu getiriyor. Fatih bu kutlu savaşın kösteği olacak herkesi ortadan kaldıracağını söylediğinden ilk  olarak Çandarlı Halil Paşa’Dan başlıyor. Çandarlı hiç ummadığı bir anda kendini darı ağacının önünde buluyor. Peki gerçekten Çandarlı Halil Paşa idam edilecek mi? Fatih komutasındaki askerler ile birlikte Bizans’ karşı ilk taarruzunda başarılı olacak mı?

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ KONUSU NEDİR?

Kadim şehir yüzyıllar boyunca defalarca kuşatılmış; ama ne toplar güçlü surlarında tek bir gedik açabilmiş ne de Haliç’in devasa zinciri düşman gemilerine geçit vermiştir. Üstelik Mehmed şehri almak istiyorsa yalnız Bizans İmparatorluğu'na ve arkasındaki Hristiyan âlemine karşı değil, devlet içindeki en büyük muhalifi kudretli veziriazam Çandarlı Halil Paşa’ya karşı da mücadele etmek zorundadır.

 

<p>Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), Orta Menzilli Tanksavar Silah Sistemi (OMTAS) taşıyıcılı Pars v

Türk Silahlı Kuvvetlerine iki yeni kan

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı