• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
07 Ocak 2021 Perşembe 09:34 | Son Güncelleme:

Ücretsiz tablet dağıtımı için şartları nelerdir? MEB tablet başvurusu nasıl yapılır?

Ücretsiz tablet dağıtımı için şartları nelerdir" MEB tablet başvurusu nasıl yapılır"

Ücretsit tablet tağıtımı devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 500 bin ücretsiz tablet başvurusu hakkında yeni açıklamalar geldi. Bakan Ziya Selçuk, uzaktan eğitim sürecinde ihtiyacı olan öğrencilere ücretsiz tablet dağıtımı sürüyor. Yeni yıla girdiğimiz şu günlerde öğrenciler ve veliler tablet başvurusunun nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. İşte tablet başvurusu ile ilgili son gelişmeler....

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen tablet başvurusu ile ilgili aramalar sürüyor. Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere destek olmak için dağıtılan 500.00 bin tabletin 3. faz çalışmaları başladı. Söz konusu "MEB tablet başvurusu nasıl yapılır? Ücretsiz tablet dağıtımı için şartları nelerdir?" sorusuna yanıt arayanlar için tüm detayları bu haberimiz de derledik. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Batman, Adıyaman, Hakkari gibi illerde yapılan dağıtım sonrası 3.faz için bedava tablet dağıtımı yeniden başladı. Tablet dağıtım işleminin sürdüğü ve 3.fazıyla birlikte toplamda 266 bin 500 cihazın da öğrencilere ulaştığını duyurdu

İl ve ilçe müdürlüklerinde belirlenen öğrencilere dağıtımı yapılacak olan 500 bin ücretsiz tabletlerin ocak ayı sonuna kadar ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşması planlanıyor.

Daha önce çok sayıda ilimizde yapılan dağıtım sonrası 3. faz için dağıtım için araştırma yapılıyor. İşte MEB ücretsiz tablet dağıtımı hakkında bilgiler..

MEB ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın gerçekleştireceği tablet dağıtımı için herhangi bir başvuru yapılması gerekmiyor. Bakanlık, ihtiyacı olan öğrencileri saptayıp dağıtımı gerçekleştirecek.

Ziya Selçuk, konuya ilişkin "İhtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu gibi kriterler belirledik." dedi.

Milli Eğitim Bakanlığının uzaktan eğitim öğrencilerinden bilgisayar ihtiyacı olanlar için bir çalışma yürüttüğünü belirten Erdoğan, “İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz bir süreci başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren bu tabletleri öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığı olarak dağıtmaya başlıyoruz. Ülkemizin internet alt yapısını da bu ihtiyaca uygun seviyeye çıkartmak için ayrı bir çalışmayı Ulaştırma Bakanlığımız yürütüyor” şeklinde konuştu.

Bakan Selçuk, ailelerin gelir durumu, okul çağındaki kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimi, öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler doğrultusunda resmi veriler üzerinden Bakanlıkça hazırlanan strateji çerçevesinde dağıtımların gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

ÜCRETSİZ TABLET DAĞITIMI NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim dönemince devam eden desteğin 3'üncü fazında, 66 bin tabletin teslim edildiğini belirtti.

Ocak ayının sonuna kadar dağıtılacak tablet sayısını da açıklayan Selçuk, "Ocak ayının sonunda, aylık 25 GB interneti de olan 500.000 tablet yerine ulaşmış olacak." ifadesine yer verdi.

<div><br></div><p><br></p>

Meteoroloji Hava Tahmin Uzmanı açıkladı... İstanbul'a kar yağacak mı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarıyıl tatili zilini çaldı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ocak 2021)