• $8,0326
  • €9,618
  • 454.348
  • 1407.76
24 Mart 2021 Çarşamba 10:16 | Son Güncelleme:

Manifesto nedir, ne demek? Başkan Erdoğan'ın açıklayacağı manifesto ne anlama geliyor?

Manifesto nedir, ne demek" Başkan Erdoğan'ın açıklayacağı manifesto ne anlama geliyor"

Manifesto kelimesi Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasıyla gündeme geldi. Bugün düzenlenecek olan Ak Parti 7. Olağan Büyük Kongre'de konuşma yapacak. Başkan Erdoğan, geçtiğimiz günlerde kongre konuşması için "2023'ün manifestosu olacaktır." ifadesini kullandı. Manifesto nedir, ne demek? Başkan Erdoğan'ın açıklayacağı manifesto ne anlama geliyor?

Manifesto kelimesin anlamı yakından takip ediliyor. Bugün Ankara'da düzenlenecek olan Ak Parti 7. Olağan Büyük Kongre'si için Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "2023'ün manifestosu olacaktır." şeklinde açıklama yapmıştı. Kelime hakkında bilgi almak isteyenler, Manifesto nedir, ne demek? Başkan Erdoğan'ın açıklayacağı manifesto ne anlama geliyor? sorularına yanıt arıyor.

MANİFESTO NEDİR, NE DEMEK?

1. Bir gemideki malları göstermek için kaptan tarafından boşaltma işlemlerinin yapılacağı gümrük idaresine verilen liste

2. Bildiri

3. Toplumsal bir hareketin siyasal inanç ve amaçlarının açık ifadesi

Manifesto, İtalyanca manifesto, Fransızca ise manifeste "yeminli ifade veya imzalı bildiri sözcüğünden alınmıştır. Latince manifestum "'el basılmış şey'" sözcüğünden evrilmiştir. Daha çok bildiri anlamında veya Toplumsal bir hareketin siyasal inanç ve amaçlarının açıklanmasında kullanılmaktadır. Ayrıca, terim olarak, Bir yük gemisinde bulunan ticaret mallarını gösteren ve kaptan tarafından yükün boşaltılacağı liman gümrük yönetimine verilen bir bildirgedir.

Turizm ve Otelcilik Terimi Olarakta kullanılmakta olan Manifesto: Gönderilecek yükleri gösteren belge demektir. Sanatta da kullanılan Manifesto: Toplumsal bir hareketin duyurulması düşüncenin belirtilmesi üzerine kurulan, bir akımın, bir hareketin oluşunu bildiren yazılara manifesto denilmektedir. Bu bildiri şeklinde de ifade edilmektedir.

<h3>Süper Lig'in 35. haftasında Beşiktaş, MKE Ankaragücü'nü konuk edecek. Cuma günü oynanacak olan B

Beşiktaş - Ankaragücü Maç Önü

Kartal sahilinde görülen deniz salyası endişe yarattı

Türk ve İslam Eserleri Müzesi koleksiyonundan 150 eser beğeniye sunulacak

Irak'ın başkenti Bağdat'ta patlama: 1 ölü, 12 yaralı