• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
21 Şubat 2021 Pazar 13:09 | Son Güncelleme:

M. Emin Saraç son yolculuğuna uğurlanıyor

M. Emin Saraç son yolculuğuna uğurlanıyor
AA

Hadis, tefsir ve fıkıh alimi M. Emin Saraç son yolculuğuna uğurlanıyor. Saraç için Fatih Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazına Başkan Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Türkiye'nin önde gelen hadis, tefsir ve fıkıh alimlerinden Muhammed Emin Saraç'ın cenazesi, evinde helallik alınmasının ardından yakınları, talebeleri ve sevenlerinin omuzlarında Fatih Camii'ne götürüldü. Cenaze namazına Başkan Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Başkan Erdoğan, cenaze namazının ardından konuşmasından satır başları:

"Öncelikle musallada Hakk'a uğurlayacağımız muhterem hocamızı imam hatip okulu yıllarından tanıdım, tanıyorum. O günden son dönemdeki yaşadığı sıkıntılara kadar zaman zaman fırsat buldukça ziyaretlerine de hep gittim. Ve bu ziyaretlerimde de kendisinden çok ama çok istifade ettim. Biz kendisini hep bir muhaddis, bir müfessir olarak iyi bildik iyi tanıdık. Hamdolsun yakından tanıma fırsatını da bulduğumuz için mutluyuz. Rabbim ebedi alemde de inşallah bizleri birlikte haşru cem eylesin."

EVİNDE HELALLİK ALINDI

Fatih Camisi'nde 65 yıl boyunca, tefsir, hadis ve fıkıh dersi veren, yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da yüzlerce talebe yetiştiren M. Emin Saraç için Fatih Atikali Mahallesi'ndeki evinde helallik alındı.

Saraç'ın cenazesi, Kur'an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından yakınları, talebeleri ve sevenlerinin omzunda Fatih Camisi'ne götürüldü. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve iş insanı Fatih Saraç da babalarının tabutuna omuz verdi.

M. Emin Saraç için öğle namazını müteakip Fatih Camisi'nde cenaze namazı kılındı. Namaza, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'da katılım gösterdi

Saraç'ın cenazesi, Fatih Camisi Haziresi'nde toprağa verildi.


Haberin Özeti

Türkiye'nin önde gelen hadis, tefsir ve fıkıh alimlerinden Muhammed Emin Saraç'ın cenaze namazı İstanbul Fatih Camii'nde kılındı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan da cenaze namazına katıldı.

DETAY
• YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve iş insanı Fatih Saraç da babalarının tabutuna omuz verdi.
• Başkan Erdoğan, cenaze namazının ardından "Şu an musallada hakka uğurlayacağımız muhterem hocamızı imam hatip yıllarından tanıyorum. Son dönemde yaşadığı sıkıntılara kadar fırsat buldukça ziyaretlerine hep gittim. Kendisinden çok ama çok istifade ettim. Rabbim bizleri musalla sancağı altında da beraber eylesin." diye konuştu.
<p>İstanbul Halkalı'da büyük bir yangın çıktı. </p><p>Dumanlar kilometrelerce öteden görülürken, eki

Halkalı'da iş yeri yangını

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek