• $7,743
  • €9,1918
  • 418.291
  • 1530.27
25 Şubat 2020 Salı 09:19 | Son Güncelleme:

LGS Şubat ayı örnek sorular 2020 yayınlandı! İşte MEB LGS Şubat ayı örnek sorular haberimizde

LGS Şubat ayı örnek sorular 2020 yayınlandı! İşte MEB LGS Şubat ayı örnek sorular haberimizde

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre, LGS Şubat ayı örnek sorular yayınlandı. LGS sınavına hazırlanan öğrenciler MEB tarafından yayınlanan örnek soruları yakından takip ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı LGS sınavına hazırlanan öğrenciler için her ay örnek sorular yayınlıyor. Ocak ayı örnek soruları çözen öğrenciler gözlerini Şubat ayı örnek sorularına çevirdi. LGS Şubat ayı örnek sorular bugün erişime açıldı.

LGS Şubat ayı örnek sorular yayınlandı. 2020 Şubat LGS örnek soruları, gündemin en çok araştırılan başlıkları arasında yer alıyor. Bu sene 8. sınıfa giden öğrenciler, Haziran ayında LGS sınavına girecek. LGS sınav sonuçları ile öğrencilerin öğrenimlerine devam edecekleri liseler belirlenebilecek.MEB LGS Şubat ayı örnek sorularına haberimizden erişim sağlayabilirsiniz...

MEB LGS ŞUBAT AYI ÖRNEK SORULAR YAYINDA

LGS Şubat ayı örnek soruları yayınlandı. MEB LGS Şubat ayı örnek sorulara aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz.

ŞUBAT AYI LGS ÖRNEK SORULAR İÇİN TIKLAYIN


 

LGS 2020 NE ZAMAN?

LGS sınavı 7 Haziran 2020 tarihinde yapılacak. Sınavın başvuru tarihleri henüz açıklanmadı. Başvuru tarihleri açıklandıktan sonra haberimiz içerisinde yer alacak.

LGS SORU DAĞILIMI VE SINAV SÜRESİ

Sınavda, 8'inci sınıf öğretim programları esas alınacak. Aynı gün yapılacak ve iki bölüm halinde uygulanacak sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak. Birinci bölüm, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika, ikinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacak.

LGS NEDİR?

2018-2019 eğitim öğretim yılında uygulanmaya başlanan ve 2018 yılına kadar TEOG olarak uygulanan sistemin adıdır. Liselere Geçiş Sistemi kısa adı ile LGS'ye ilköğretim okullarında öğrenim gören 8. Sınıf öğrencileri girmektedir.

Bu sınava giren 8. sınıf öğrencileri yüzde 70 sınav puanı, yüzde 30 diploma notuyla liseye yerleştirilecek. Gelecek yıldan itibaren uygulanacak LGS ile merkezi sınav kaldırılacak. İl Milli Eğitim Müdürlükleri kendi sınavlarını düzenleyecek, sorular Bakanlığın soru havuzundan seçilecek.

<p>Anayasa Mahkemesi'nin geçen hafta verdiği bir karar, emekliliğine kısa süre kalan çalışanlara kol

Çalışma hayatında bu hafta neler konuşulacak?

Şans eseri ölümden dönen insanlar

ABD'nin Yunanistan'a hibe edeceği silahlar! İşte o liste

Adana'da yanan ormanlık alanlar tekrar ağaçlandırılmak üzere hazırlanıyor