• $8,2962
  • €10,02
  • 486.287
  • 1427.88
05 Mayıs 2020 Salı 11:36 | Son Güncelleme:

LGS nasıl yapılacak? LGS nasıl olacak? Ziya Selçuk son dakika açıklamaları sizlerle...

LGS nasıl yapılacak" LGS nasıl olacak" Ziya Selçuk son dakika açıklamaları sizlerle...

LGS nasıl yapılacak? sorusu sınava girecek binlerce aday tarafından merak ediliyordu. Konuya ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk A Haber'e son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada normalleşme süreci ile ilgili gereken kararların alındığını bildirdi ve LGS işleyişine yönelik ayrıntıları da verdi. LGS nasıl olacak? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Ziya Selçuk LGS açıklaması haberimizde...

LGS ile ilgili son dakika haberi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapıldı. Selçuk yaptığı açıklamada "LGS tarihinde ilk defa yapılacak bir şey" dedi. Selçuk, sınavın koronavirüs önlemleri altında yapılacağını ve sınavın bu sene başka bir anlam taşıdığını söyledi. Peki, LGS nasıl yapılacak? İşte cevabı...

LGS NASIL OLACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri altında yapılacak LGS kapsamındaki merkeze sınava ilişkin önlemleri anlattı, soruları yanıtladı.

Bakan Selçuk, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ile çocukların sağlığı için en garantili durumun ne olduğu üzerinde durduklarını, bu tartışma sonucunda sınavın 20 Haziran'a ertelenmesinin daha sağlıklı olacağının ortaya çıktığını söylemişti.

Miili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk A Haber'e konuştu. LGS'nin nasıl yapılacağına ilişkin son dakika açıklamalarında bulunan Bakan Selçuk sınavın ayrıntılarına değindi ve şunları söyledi:

(Nasıl bir sınav öngörülüyor?) "LGS konusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamalardan sonra biz zaten teknik açıklamaları yapıp bir video yayınladık. LGS kaç yıldır yapılıyor dediğinizde aslında hep çocuklar belli okullarda sınavlara giriyordu ama bu kez farklı bir durum var. Çocuklar kendi okullarında sınava girecekler. Mevcut tedirginliği daha da arttırmamak için kendi okullarında sınava girecekler. Hemen arkasından da sınava giriş belgeleri hakkındaki belgelerin hepsini e-okul üzerinden alacaklar ve hiçbir şekilde bir yere gidip belge almayacaklar.

15 yaş üstü kimliklerde fotoğraf zorunluluğu var. Bu sene fotoğraf şartını da kaldırdık. Sınav iki oturum. Her zaman böyle yapılıyordu. İlk oturumda Türkçe-Sosyal vb. dersler, ikinci oturumda Matematik-Fen gibi dersler var. Sınav arasındaki arada çocuklarımızın öğretmenleri nezaretinde bahçeye çıkmalarını ve sosyal mesafeye dikkat ederek bahçede dinlenmelerini istiyoruz. Çocukların rahat etmesi için velilerin okul bahçesi dışında beklemelerini rica ediyoruz. Veliler sınav tamamlanana kadar okul bahçesinde olmayacak. Çocukların sadece öğretmenlerinin gözetimi altında olmalarını istiyoruz. Tüm okullarımız zaten çocuklarımız okullara gelmeden önce temizlenip, dezenfekte edilecek. Dezenfekte malzemeleri ve diğer malzemeler zaten sınıflarda olacak. Rehber öğretmenlerimiz çok daha aktif şekilde rol alacak. Planlamaları yaptık, bunları Bilim Kurulu ile de konuşacağız."

<p>İstanbul merkezli 9 ilde gerçekleştirilen otomobil kaçakçılığı operasyonunda 24 otomobile el konu

İstanbul'da lüks otomobil kaçakçılığı operasyonu: 24 lüks otomobil ele geçirildi

Tanklar sokaklara indi! Kızıl Meydanda askeri birlikler törene katıldı

İstanbul'da ramazanın son cuma namazı, Kovid-19 tedbirleriyle camilerde kılındı

Türkiye'nin hava savunması ''Hisar''a emanet