• $7,3409
  • €8,8764
  • 408.725
  • 1528.82
29 Ağustos 2012 Çarşamba 04:08 | Son Güncelleme:

'Ladin'i bulduğumuzda ölüydü'

'Ladin'i bulduğumuzda ölüydü'

Operasyonu yürüten ekipten bir askerin takma adla yazdığı kitap şok iddialarla dolu.

gazetevatan.comUsama bin Ladin’in öldürüldüğü operasyonu anlatan ‘No Easy Day’ isimli kitaba göre El Kaide lideri ABD askerleri odasına girmeden önce zaten ölmüştü ve silahsız bulunuyordu. Mark Owen adında takma bir isimle yazılan kitapın yazarı operasyonda bulunan ‘Team Six’ (6.Takım) üyelerinden biriydi ve 2011 Mayıs’ında Usama bin Ladin’i ölü olarak bizzat görmüştü. El Kaide liderinin ABD askerlerleri oraya ulaştığında zaten ölü olduğu daha önce İran tarafından da söylenmiş ve ABD tarafından yalanlanmıştı.

Yazarın iddiasına göre yatak odasında buldukları Ladin, yerde bir kan havuzunun ortasında yatıyordu. Kafasının sağ tarafında bir delik vardı ve başında iki kadın feryat figan ağlıyordu.

Donanma ekibinden Matt Bissonnette olduğu düşünülen ancak kitap için takma ad kullanan yazar, kendileri merdivenlerden beş adımdan az atmışken ‘bop, bop’ şeklinde bir silah sesi duyduğunu yazdı.

11 Eylül'de çıkması planlanıyor

"290820121546529093583_3.jpg"Associated Press haber ajansının ulaştığı bilgiye göre yazar, ulusal güvenliği herhangi bir şekilde tehdit edecek herhangi bir bilgiyi kitabında kullanmadığını belirtiyor.
Pentagon ve CIA yetkilileri 11 Eylül’de İkiz Kuleler’e yapılan saldırının yıl dönümünde çıkması planlanan kitabın kopyalarını çoktan incelemeye aldı. Kitap iyice incelendikten sonra, yazar hakkında yasal işlem başlatılıp başlatılmayacağına da karar verilecek.

Öte yandan Cihad yanlısı El Kaide internet siteleri yazarın fotoğraflarını onu ‘katil’ ilan ederek yayınlıyor.

<p>Bu süreç şu şekilde ilerleyecek:<br></p><p>İllerimiz 100 bin nüfusa düşen vaka  sayısı baş

Kontrollü normalleşme nasıl olacak?

Uyuşturucu tacirleri evi seraya dönüştürdüler

Düzce'de altyapı çalışması sırasında şans eseri bulundu!

Her yerde uyuyabilen vurdum duymaz insanlar