• $7,4783
  • €9,0176
  • 411.152
  • 1529.17
28 Ocak 2021 Perşembe 09:28 | Son Güncelleme:

Kurgu olduğu ortaya çıkan videoyu çeken Youtuber Fariz Bahşeliyev hakkında yeni gelişme

Kurgu olduğu ortaya çıkan videoyu çeken Youtuber Fariz Bahşeliyev hakkında yeni gelişme
DHA

Bağcılar'da su satan çocukla ilgili video kurgu çıktıktan sonra gözaltına alınan Youtuber Fariz Bahşeliyev adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bağcılar'da çektiği video sonrası gözaltına alınan Youtuber Fariz Bahşeliyev adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

DHA'da yer alan habere göre, Bağcılar'da su satan çocukla ilgili bir video sosyal medyada hızla yayıldı. Çok konuşulan o video kurgu çıktı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı videoya ilişkin soruşturma başlatırken, Youtuber Fariz Bahşeliyev hakkında gözaltı kararı verdi. Talimat üzerine harekete geçen polis ekipleri Bahşeliyev'i gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Bahşeliyev, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bağcılar'da sosyal deney olarak paylaşılan videoda su sattığı görülen M.B.C. (8) yanına gelerek 'açım' diyen kişiye, 10 lira veriyordu. Video sosyal medyada çok konuşuldu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube ekiplerinin çalışması sonucu videonun kurgu olduğu ortaya çıkmış ve Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı videoya ilişkin soruşturma başlatmıştı.


Haberin Özeti

Bağcılar'da su satan çocukla ilgili video kurgu çıktıktan sonra gözaltına alınan Youtuber Fariz Bahşeliyev adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. ARKA PLAN
• Bağcılar'da su ve mendil satan bir çocuğun, yanına gelerek "Açım." diyen birine para verdiği video, sosyal medyada dolaşıma girmişti.
• Yetkililer, çocuğun ailesine ulaşmıştı.
• Herhangi bir mağduriyetleri olmadığını belirten çocuğun annesi, "Youtuberlar eğlenceli bir video çekmek istediklerini söylediler. Videonun içeriğini, sosyal medyaya düşünce gördüm." demişti.
<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 3 Mart 2013'te hayatını kaybeden Müslüm Gürses'i, bir uçak yol

Bakan Çavuşoğlu'nun Müslüm Gürses'le hatırası

Sihirbazları kızdıran adam! Tüm sırlarını ortaya döktü

Çorumlu çiftçi tarlasında bulduğu göktaşından servet kazandı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (03 Mart 2021)