• $8,3343
  • €10,0364
  • 480.536
  • 1423.77
29 Mart 2018 Perşembe 01:00 | Son Güncelleme:

Külliyeyi bombaladık ama hedefimiz daha çok insandı

Külliyeyi bombaladık ama hedefimiz daha çok insandı

Beştepe kavşağını bombalayan ancak 15 Temmuz’da uçmadığını savunan F-16 pilotu Müslim Macit, ablasına hainliğini itiraf etti: Külliyeyi bombaladık ama asıl hedef jandarmanın önündeki kalabalıktı. 

FET֒nün darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kavşağını bombalayan F-16 pilotu sanık Müslim Macit, cezaevinde görüştüğü ablasına itiraflarda bulundu. Tutanağa göre, darbe girişimine ilişkin bildiği her şeyi mahkemede anlatacağını belirten Macit, ablasının tepkisiyle karşılaştı. Ablası, eşinin böyle bir şey yapmamasını istediğini Macit’e aktararak, avukatın yönlendirmesini dikkate alması gerektiğini belirtti.   

‘ALLAH ORAYA GETİRDİ’ 

Külliye kavşağını vurduğunu itiraf eden Macit, bombalama anını ablasına şöyle anlattı: O gün çok rahatlamıştım. Bu şeyler var ya 15 Temmuz’da gösteriler... ‘Allah’ dedim, onların öyle olmasını istedi. Asıl Jandarma Genel Komutanlığı’nın şeye toplanmış yüzlerce insanla dolu. Asıl (vurulmasını) istedikleri yer orasıymış. Çünkü diğer (vurulan) köprülü kavşakla orası çok yakın. Onu zaten bulamadığım için şey yapmadım. Eğer orayı anlamış, (bombayı) olsaydım, daha çok insan ölecekti. Yukarıda görebildiğim büyük caminin önündeki boş araziye atmıştım. İnsanlar geri çekilmeye başladı. Diyor ki (Temas halinde olduğu darbeciler) ‘bir daha ki şey bize gelmesin, yakın olur. Biz uzaklaşıyorduk, ikinci bomba yanımıza düştü.’ Şehit, öleni, Allah bir şekilde onları denk getirerek orada olmasını istedi.” 

Darbe girişiminden sonra 14 gün boyunca firar eden Macit, izlediği haberlerde attığı bombalarla insanların öldüğünü öğrendiğini ancak bunu kimseye anlatmadığı iddiasında bulundu.

ŞEHİTLER İÇİN KEFARET ORUCU TUTACAKMIŞ! 

Macit’in, darbe girişimi esnasında, sanıklarından Akın Öztürk’ün damadı eski yarbay Hakan Karakuş ile 16 Temmuz sabahı saat 06.15’te yaptığı ve inkar ettiği telsiz konuşmasında darbeden haberi olduğu iddianamede yer aldı. Tutanakta, Macit’in şehit ettiği vatandaşlar için kefaret orucu tutacağını söylemesi üzerine ablasının, “Ya sen, o denilenlere bakma kardeşim” karşılığını verdi. Macit de ablasına “Ama Kuran’da yazıyor, denilen değil” demesi de tutanakta yer alıyor.    

<p>MANCHESTER CİTY,  PARİS SAİNT-GERMAİN'İ ELEDİ; İSTANBUL BİLETİNİ KAPTI<br></p><p>UEFA Şamp

Haftanın Futbol Başlıkları... Şampiyonlar Ligi tehlikesi sürüyor mu?

WhatsApp için geri sayım! Sözleşmeyi kabul etmeyenlerin hesapları silinecek

Kastamonu'da düşen yıldırım sonucu 6 ev çıkan kullanılamaz hale geldi

Tokat'ta bulunan tilki yavruları koruma altına alındı