• $8,3465
  • €9,6728
  • 504.287
  • 1112.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
28 Ocak 2020 Salı 08:00 | Son Güncelleme:

Kriptolar parkları mesken tuttu

Kriptolar parkları mesken tuttu

15 Temmuz sonrası faaliyetlerini sürdürmeye devam eden kripto FET֒cülerin halka açık park ve hastane önlerinde buluşup toplantı yaptıkları belirlendi. Yapılan operasyonda Kimse Yok Mu Derneği’nin asil üyesinin de olduğu 12 kişi yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ByLock’çu olduğu belirlenen M.Ş.’nin ifadesinde yer alan ve fotoğraf teşhisinde beyan ettiği şahıslarla ilgili çalışma başlattı. Yapılan operasyonda 15 kişi yakalandı. Şüphelilerin verdiği ifadede örgütte 15 Temmuz sonrasında örgütsel toplantı ve faaliyetlerin gizlilik içerisinde yapıldığı, şüphelilerin dikkat çekmemek için park ve hastane bahçesi gibi halkın yoğun olduğu yerlerde, panelvan tipi araçlarda ve şehir dışındaki çiftliklerde buluştuğu belirlendi. 

9 KİŞİYE TUTUKLAMA 

Toplantılarda, FET֒nün “masum” olduğu empoze edilerek örgütsel kopuşların önüne geçilmeye çalışıldığı, soruşturmalar kapsamında meslekten ihraç edilen memurlara maddi yardım toplandığı tespit edildi. Yakalanan 9 kişi tutuklama istemiyle adliyeye sevk edilirken şüphelilerden H.M.’nin, o¨rgu¨tle bagˆlantılı oldugˆu gerekçesiyle kapatılan Kimse Yok Mu Derneği I·stanbul S¸ubesi’nde yo¨netim kurulu asil u¨yesi olduğu belirtildi. 

<p>62 yaşındaki Emine Eren, ekipler tarafından enkaz sağ olarak kurtarıldı. İlk müdahalesi enkaz yığ

62 yaşındaki Emine Eren'in enkazdan çıkarılma anı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Ünlülerden İzmir depremi paylaşımları: Elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız

Doğanlar Apartmanı enkazından yaklaşık 23 saat sonra anne ve üç çocuğu sağ olarak çıkarıldı