• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
10 Nisan 2020 Cuma 03:13 | Son Güncelleme:

Koronavirüsü alt edecek tedavi an meselesi

Koronavirüsü alt edecek tedavi an meselesi

Kovid-19'a karşı laboratuvarlar, üniversiteler ve bilim insanları ilaç ve aşı için zamanla yarışıyor. Bu kapsamda Japonya yeni ilacı, ABD suni virüsü, İsveç ise antikor testini müjdeledi.

Dünya çapında 1.5 milyondan fazla insanı hasta eden ve 88 binden fazla insanın ölümüne sebep olan koronavirüsü yenecek ilaç çalışmaları son sürat devam ediyor. Geçen hafta, koronavirüsü 2 saat içerisinde yüksek bir doğruluk payıyla tespit edecek tanı kiti geliştirdiğini duyuran Fujifilm, Kovid-19 hastaları için yeni bir ilaç geliştirildiğini açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada ABD’deki Kovid-19 hastaları için geliştirilen grip ilacı Avigan’ın klinik testlerinde ikinci faza geçildiğini duyurdu.

50 HASTADA DENENECEK

Şirket, “Yaklaşık 50 Kovid-19 hastasında denemeler başlanacak” açıklamasını yaptı. Fujifilm, 31 Mart’ta da Kovid-19 hastaları için geliştirilen Avigan isimli ilacın Japonya’daki hastalar için klinik testinde 3’üncü faza geçildiğini duyurmuştu. 

AŞI SONBAHARDA HAZIR OLABİLİR

İngiltere’de Kovid-19’a karşı geliştirilen aşı çalışmalarının başında bulunan ekip, “En iyi ihtimalle elimizde eylül ayında hastalığı durduracak bir aşı olabilir” açıklamasını yaptı. Araştırmacılar, 18 ve 55 yaşları arasındaki 500'den fazla kişinin testler için gönüllü olduğunu belirtti.

<p><span>Hibe desteği ile girişimciliğe adım adanlar dünyaya açılıyor. Bu isimlerden biri olan Arif

Kıtır kabak tatlısı Avrupa'da trend oldu, 10 ülkeye ihracat yapılıyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Sivas'taki Altınkale'de kar yağışının ardından güzel görüntüler oluştu

İstanbul'dan kar manzaraları