• $7,8982
  • €9,406
  • 460.296
  • 1332.3
28 Mart 2020 Cumartesi 13:06 | Son Güncelleme:

Koronavirüs tedbirlerine aldırmayarak Belgrad Ormanı'na gelenler kapıdan döndürüldü

Koronavirüs tedbirlerine aldırmayarak Belgrad Ormanı'na gelenler kapıdan döndürüldü

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında Belgrad Ormanı'nın girişi kapatıldı. Tedbire ve kurallara uymayarak ormana gelenler girişlerden geri çevrildi.

Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında mesire ve ören yerlerinde, piknik alanlarında piknik, mangal, spor ve yürüyüş yapmak yasaklandı. Bazı vatandaşların yasağa rağmen Belgrad Ormanı'na spor ve piknik yapmaya gelmeye devam etmesinin üzeri, ormanın girişi şeritle kapatıldı ve girişte zabıta ekipleri beklemeye başladı. Ormana gelen vatandaşlar ise içeri giremeyince dönmek zorunda kaldı. 

“YASAK OLDUĞUNU BİLMİYORDUM"

Belgrad Ormanı'na yürüyüş yamaya gelen Şenol Kavraz, “Yasak olduğunu bilmiyordum. Burada oturuyorum. Yürüyüşe geldim. Önlemler çok iyi oldu. Ben patikada yürüyordum ama orman yine de kalabalıktı. Böyle daha iyi oldu" dedi.

Ormana su doldurmaya gelen Cevahir Sarıçam ise, “Su almaya geldim. Kapatıldığından bilgim vardı ama su almaya da kapatıldığını bilmiyordum. Akşam kapatılacağını seyretmiştim. Artık hafta içi alırım. Artık su almak da yasak" diye konuştu.

DHA

<p>Bir süre önce Dubai seyahatinde ezan sesinden etkilenerek İslamiyet'i araştırmaya başlayan anne v

Ezan sesini duyunca Müslüman oldu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Edirne'de uygulanan koronavirüs önlemi Türkiye'de bir ilk oldu

Enes Batur kaza anında yaşadıklarını anlattı: Acaba ölecek miyim?